wtorek, Lipiec 7, 2020

Co jest najważniejsze przy wybieraniu oprogramowania do firm?

0
Co jest najważniejsze przy wybieraniu oprogramowania do firm

Trudno wyobrazić sobie współczesne przedsiębiorstwa bez systemów informatycznych. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że w wielu firmach korzystanie z nowoczesnego oprogramowania jest celem w samym w sobie, co niestety nie pozwala uzyskać maksymalnych korzyści.

Obsługa prawa

0
Obsługa prawa

Kancelaria prawna to miejsce, gdzie codziennie przychodzi wielu klientów z prośbą o pomoc w rozmaitych sprawach. W dobrych kancelariach pracuje zazwyczaj przynajmniej kilku prawników, którzy specjalizują się w danych dziedzinach. W przypadku poznania konkretnego problemu – klient kierowany jest do prawnika, który krok po kroku zaznajomi się z daną sprawą oraz zaproponuje ewentualne rozwiązania.

Jak wygląda badanie sprawozdań finansowych?

0
Jak wygląda badanie sprawozdań finansowych

Jak każda inna forma raportów – sprawozdania finansowe opierają się na rzetelnych, sprawdzonych informacjach. Na nich z kolei budowane są działania finansowe spółek, funduszy i innych podmiotów gospodarczych spełniających warunki ustawowe do składnia takich sprawozdań. Od ich jakości i wiarygodności zależy bezpieczeństwo obrotu gospodarczego.

Zasiłek dla bezrobotnych – w jaki sposób go zdobyć?

0
bezrobotny

Jeżeli straciliśmy zatrudnienie, to przysługuje nam zasiłek dla bezrobotnych. Zasiłek taki wypłacają nam Urzędy Pracy. Aby go dostać, musimy złożyć wniosek oraz spełniać należyte kryteria. Wszystkie szczegóły dotyczące zasiłku dla bezrobotnych znajdują się poniżej. Dobrze jest znać swoje prawa, a w szczególności w czasie, gdy z powodu panującej epidemii koronawirusa spora część firm planuję ograniczyć zatrudnienie. Sprawdź, jakie warunki musisz spełniać, aby dostać taki zasiłek.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/zasilek-dla-bezrobotnych/

Zasiłek dla bezrobotnych – warunki, zasady oraz kwoty

Podstawowym warunkiem otrzymania zasiłku dla bezrobotnych jest to, że w danym momencie nie posiadamy pracy. Wówczas musimy zarejestrować się w urzędzie pracy jako osoba niepracująca. Dodatkowym warunkiem jest to, że nie ma dla nas propozycji dopasowanej pracy, stażu, a także przygotowania zawodowego dla dorosłych, szkolenia oraz pracy interwencyjnej, bądź robót publicznych.

Zasiłek dla bezrobotnych – jakie warunki należy spełniać?

Zasiłek dostaniemy w postanowieniu szczegółowych warunków:

• Przez 18 miesięcy bezpośrednio poprzedzających dzień zarejestrowania w przypadku gdy byliśmy zatrudnieni w sumie przez rok (365 dni).

• Nasze wynagrodzenie wyniosła przynajmniej poziom minimalnego wynagrodzenia za pracę, od którego istnieje obowiązek opłacania składek na fundusz pracy. Etat nie gra tutaj roli.

Prawo do zasiłku – po jakim czasie można je nabyć?

Prawo do zasiłku dla bezrobotnych nabędziemy po upływie:

• 90 dni, jeżeli pół roku przed zarejestrowaniem Powiatowym Urzędzie Pracy rozwiązaliśmy stosunek pracy za wypowiedzeniem na mocy porozumienia stron. Wyjątkiem takich sytuacji są momenty, gdy porozumienie stron nastąpiło z powodu upadłości, likwidacji bądź zmniejszenia zatrudnienia w przyczyn dotyczących miejsca pracy.

• 180 dni, jeżeli przez okres pół roku przed zarejestrowaniem w Urzędzie Pracy spowodowana otrzymaliśmy rozwiązanie stosunku pracy z naszej winy bądź wypowiedzenia.

• 180 dni, jeżeli w okresie pół roku przed zarejestrowaniem nie rozwiązaliśmy stosunku pracy zawartego na podstawie skierowania przez Urząd Pracy otrzymującego w ramach tego skierowania grant.

• Po zakończeniu praktyk absolwenckich oraz otrzymaniu miesięcznego świadczenia pieniężnego w wysokości przekraczającej połowę minimalnego wynagrodzenia za pracę (w 2020 roku jest to kwota 1300 zł).

Zasiłek dla bezrobotnych – jaką wynosi kwotę? 

Wysokość zasiłku zależy między innymi od stażu pracy. W 2020 roku w okresie pierwszych trzech miesięcy:

  • do 5 lat stażu – 689,20 zł brutto – 603,17 zł netto
  • 5 – 20 lat stażu – 861,40 zł brutto -741,87 zł netto
  • powyżej 20 lat stażu – 1 033,70 zł brutto – 880,67 zł netto

W następnych miesiącach wysokość zasiłku będzie wynosiła:

  • do 5 lat stażu – 541,10 zł brutto – 483,49 zł netto
  • 5 – 20 lat stażu – 676,40 zł brutto – 592,52 zł netto
  • powyżej 20 lat stażu – 811,70 zł brutto -701,65 zł netto

Stracisz zasiłek w przypadku kiedy podejmiemy: 

  • zatrudnienie
  • pracę zarobkową
  • pozarolniczą działalność gospodarczą
  • uzyskamy przychód powyżej połowy minimalnego wynagrodzenia za pracę miesięcznie (w 2020 roku jest to kwota 1300 zł brutto).

Zobacz też: http://www.intnet.pl/sprawozdanie-finansowe-do-krs/

Wyprawka dla noworodka w second handzie

0
Wyprawka dla noworodka w second handzie

Nie tylko dorośli czy też młodzież mogą znaleźć piękne, modne i niezniszczone ubrania w second handzie. Importerzy odzieży używanej skupiają się także na potrzebach matek, a w zasadzie ich dzieci, biorąc pod uwagę, że skompletowanie wyprawki w zwykłym sklepie jest niezwykle drogie.

Dofinansowanie do ekologicznego domu

0
Dofinansowanie do ekologicznego domu

Pozyskiwanie energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych to z jednej strony temat dość nowy, a z drugiej strony coraz więcej osób wykazuje zainteresowanie tą kwestią, szuka informacji na temat dofinansowań i widzi instalację fotowoltaiczną w swoim domu. Czy to dobry pomysł?

Case na telefon – modny nadruk to podstawa

0
Case na telefon

Zamawiając smartfon, musisz pamiętać o tym, by zabezpieczyć go odpowiednio przed nieplanowanymi sytuacjami awaryjnymi. Ciężko czasem jednak myśleć o sytuacjach i zagrożeniach, z którymi nie mieliśmy dotychczas do czynienia. Na szczęście producenci wysokiej klasy wyposażenia dla posiadaczy smartfonów doskonale zdają sobie z procesu eksploatacji aparatów i są w stanie zagwarantować Ci produkty eliminujące większość ze szkodliwych czynników.

Jak zatem chronić telefon komórkowy przed uszkodzeniami lub mało estetycznymi zmianami wizualnymi? Odpowiedzią na to pytanie może być chociażby case na telefon. Chcesz zobaczyć, co taki produkt może Ci zaoferować? Sprawdź zatem przygotowany materiał i przekonaj się, że warto zainwestować pieniądze w sprawdzone gadżety i komponenty, które cieszą się uznaniem najbardziej wymagających klientów.

Niech Twój smartfon zawsze wygląda jak nowy

Case na telefon pozwala maskować stare ślady użytkowania. Nawet jeśli Twój telefon obecnie nie świeci początkowym brakiem, wystarczy wybrać etui z ciekawą grafiką lub zdobieniami, by smartfon zaczął wyglądać, jakby był nowo kupiony. Oczywiście możesz od razu zainwestować w taki produkt ochronny, dzięki czemu aparat nawet po wielu latach eksploatacji będzie w niezawodnym stanie. Z pewnością podniesie to jego wartość rynkową, co przełoży się nie tylko na cenę w razie chęci sprzedaży, ale również satysfakcję z użytkowania. Jeśli telefon jest zadbany, eksploatacja staje się o wiele przyjemniejsza.

Pokaż innym swój prawdziwy styl

Nowoczesny case na telefon powinien być wyposażony w grafikę lub zdobieniami. Wszystko zależy jedynie od Twojego gustu i pomysłu. Możesz wykorzystywać w tym celu dowolne motywy przedstawiające sportowców, muzyków, ulubione zespoły, kluby, wzory muzyczne nawiązujące do konkretnego gatunku, czy zdjęcia zwierząt. Co ciekawe, warto zastanowić się nad produkcją własnego projektu, co naprawdę nie jest skomplikowane przy obecnych możliwościach.

Atrakcyjna cena dla każdego

Szukasz oszczędności lub nie chcesz wydawać wszystkich pieniędzy na jeden case na telefon? Nie ma problemu. Przy obecnych możliwościach nie musisz przepłacać, by otrzymać niezawodny asortyment charakteryzujący się doskonałym wykonaniem z dbałością o najdrobniejsze detale. Wystarczy zainwestować w propozycje od sprawdzonych dostawców, którzy charakteryzują się pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów. W końcu, jeśli zaspokoili oni oczekiwaniu wielu innych interesantów, prawdopodobieństwo, że poradzą sobie oni z Twoimi kryteriami, jest bardzo wysokie.

LenovoZone – portal o nowych technologiach

0
LenovoZone – portal o nowych technologiach

Nowinki z branży komputerowej, zagadnienia dotyczące branży IT i nowych technologii można na bieżąco śledzić m.in. na portalu LenovoZone. Znajdziesz tu również poradniki, forum użytkowników czy testy i recenzje.

Maseczka z logo klubu, czyli sklepy kibica w czasie pandemii

0
Maseczka z logo klubu

Dla fanów wszelkiej maści aktywności sportowej nadszedł nadzwyczaj trudny czas – nie tylko nie mogą oni samodzielnie zaangażować się w ulubione zajęcia na świeżym powietrzu, ale i musi pogodzić się z faktem, iż w telewizji oraz w Internecie ze świecą szukać można aktualnych wydarzeń sportowych, w tym – rozgrywek piłkarskich, na które prawdziwy kibic z wytęsknieniem oczekiwał cały rok. Czy oznacza to jednak, że musimy całkowicie zapomnieć o dopingowaniu naszej drużyny oraz manifestowaniu swojego przywiązania do niej? Jak najbardziej nie!

Wystarczy bowiem, że wyposażymy się w specjalne maseczki opatrzone logotypem ulubionego klubu. Są one dostępne w sklepach oferujących swoje produkty online. Ze swojej strony polecić możemy szczególnie te dostępne na stronie sklepu TS Wisla, bowiem nie tylko legitymują się one ponadprzeciętnie wysoką jakością, ale także są gwarancją, że będziemy mogli w dalszym ciągu utrzymywać sportowego ducha w tym trudnym okresie, jednocześnie chroniąc siebie i innych przed groźnym wirusem. Co niezwykle ważne, maseczki takie dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach, a więc jesteśmy wręcz przekonani, że niemalże każdy miłośnik sportowego szaleństwa będzie mógł sobie na nie pozwolić.

Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, abyśmy przeglądając zasoby sklepu przygotowali się z wyprzedzeniem na kolejny sezon piłkarski, dodając do wirtualnego koszyka pozostałe elementy niezbędnika prawdziwego kibica, a więc piłkę, szalik, czapkę, czy też różnego rodzaju akcesoria, które to będą nam przypominać o najbardziej emocjonujących meczach oraz w najbardziej widowiskowy sposób strzelonych bramkach w codziennym życiu. Mamy tu na myśli między innymi kubki, smycze, okulary, czy tak zwane „nerki”, w których bez trudu schowamy portfel, klucze, dokumenty oraz pozostałe niewielkie przedmioty potrzebne nam w niemalże każdej sytuacji.

Zakupy takie będą doskonałą okazją na oderwanie się od codziennego marazmu, a także pozwolą nam zaimponować rodzinie czy znajomym umiejętnościami wyszukiwania niezwykłych okazji – niejednokrotnie bowiem natknąć się można na wysoce korzystne okazje, dzięki którym staniemy się posiadaczami co najmniej kilku świetnej jakości przedmiotów jednocześnie nie drenując przy tym domowego budżetu! Warto w tym miejscu wspomnieć, że z uwagi na stale rosnące zainteresowanie maseczkami wzbogaconymi o logotypy drużyn piłkarskich oraz motywy ściśle nawiązujące do świata futbolu, producenci regularnie poszerzają swój asortyment, a więc warto zaznajamiać się z nim regularnie – kto wie czy nasza kolekcja nie powiększy się bowiem o wzór, o którym zawsze marzyliśmy, a który obecnie posiadać będziemy mogli w tak niezwykłej formie. Któż bowiem powiedział, że kwarantanna musi być wydarzeniem nudnym i pozbawionym swoistego kolorytu? Przy odrobinie kreatywności możemy nie tylko dawać wyraz swojej prawdziwej pasji, ale także zarażać nią innych nawet podczas krótkiego spaceru czy wizyty w lokalnym sklepie!

Wpływ lockdown na konsumpcję mediów cyfrowych

0
promocja w Tidal

Wprowadzony w ostatnim czasie lockdown w znacznym stopniu ograniczył spędzanie czasu poza domem. Zablokowanie różnych aktywności i zamknięcie wielu miejsc niesie za sobą poważne konsekwencje finansowe dla poszczególnych branż. Jak obecna sytuacja wpływa na konsumpcję mediów cyfrowych i rynek muzyki?

Zablokowane wyjścia do kin, restauracji i ograniczenie działania galerii handlowych. Taki stan obecnie funkcjonuje za sprawą wdrożonych w życie zakazów. W wyniku czego osoby, które spędzały większość czasu w takich miejscach, obecnie zmuszone są do spędzania go w czterech ścianach. Przez co poszukiwane są skuteczne rozwiązania na walkę w nieustającą nudą. Okazuje się, że jednym z nich są media cyfrowe, które obecnie znacznie zyskały na popularności.

Wzrost ruchu w sieci zauważalny jest w różnych gałęziach świata cyfrowego. Gaming, audio i wideo zdają się być formami, które aktualnie są zdecydowanie najczęściej wybierane przez użytkowników. Dzisiaj oblegany ze wszystkich stron Youtube zdecydował się na obniżenie jakości filmów w obawie przed przeciążeniem internetu w Europie. A w wyniku wolnego czasu widoczna jest zwiększona aktywność Youtuberów na całym świecie decydujących się wykorzystać ten czas na powiększanie swoich zasięgów. Lecz czy to wszystkie zmiany, jakie za sobą niesie lockdown?

Pomimo wzrostu zainteresowania mediami cyfrowymi jednak w znacznym stopniu ucierpieli muzycy na całym świecie. Wszystko za sprawą zablokowania imprez masowych i koncertów, które dla wielu z nich było głównym źródłem zarobku. Ponadto zamknięte są sklepy stacjonarne będące również niemałym źródłem dochodu ze sprzedaży fizycznych nośników. Zatem czy zarabianie na muzyce w czasie lockdown jest w ogóle możliwe?

Wspomniany wcześniej wzrost konsumpcji mediów cyfrowych jest momentem, który warto wykorzystać na różne sposoby. Pierwszym z nich jest publikacja singli. Jest teraz idealny moment na wprowadzenie tych „nowości”, które mogą trafić do znacznie większego grona cyfrowych konsumentów niż dotychczas. Warto obecnie tego typu działania wspierać streamowaniem i prowadzeniem kampanii wizerunkowych. Dla przykładu promocja w Tidal i innych serwisach muzycznych może przynieść więcej odbiorców niż jeszcze dwa miesiące temu. Wszystkie działania tego typu mogą wydawać się trudne do wykonania, lecz w spięciu tego wszystkiego w całość pomoże nam dobry partner, jakim jest dystrybutor muzyki cyfrowej. To właśnie z jego pomocą będziemy mogli zaplanować poszczególne elementy strategii promocyjnej, gdy on zajmie się publikacją naszych utworów w popularnych serwisach muzycznych.