czwartek, Czerwiec 24, 2021

WordPress jak stworzyć stronę

0
WordPress jak stworzyć stronę

WordPress to znany system zarządzania treścią (CMS), którzy z łatwością ułatwia zarządzanie zarówno prostym blogiem, jak i zaawansowaną stroną firmową. Duża ilość zaawansowanych wtyczek, motywów graficznych i intuicyjny interfejs sprawiają, że WordPress stoi za zapleczem większości stron, jakie widzimy w internecie. Jak zatem stworzyć swoją pierwszą stronę w WordPress? Jak ustawić stronę główną i inne podstrony? Jak podpiąć wtyczki i które wtyczki wybrać na początek? Na te wszystkie pytania spróbujemy odpowiedzieć w tym krótkim poradniku.

Zarabianie na Spotify – jak to wygląda?

0
Spotify

Każdy artysta chciałby zarabiać na swojej twórczości, łącząc swoją pasję z pracą. Jednym z najprostszych sposobów, aby uzyskać dochody za odtwarzanie swoich utworów, jest użyczenie ich serwisom strumieniowym, takim jak Spotify. Jednak zanim doda się muzykę do serwisu, warto wiedzieć, jak wygląda zarabianie na Spotify oraz jakie zasady na nim pasują.

Co trzeba zrobić, aby zarabiać na Spotify?

Przede wszystkim należy dodać swoje utwory na serwis streamingowy. W tym celu warto zwrócić się do agregatora muzyki, który zajmuje się cyfrową dystrybucją, aby przesłać je do Spotify. Następnie Twoja twórczość zostanie zweryfikowana przez ekspertów zgodnie z zasadami platformy. W momencie, kiedy w serwisie pojawią się utwory, każde odtworzenie ich będzie przynosić Ci zysk. Jednak to nie wszystko, co należy zrobić, aby zarabianie na Spotify było efektywne.

Ważne jest też także to, aby wiedzieć, jak znaleźć się na playlistach Spotify. W tym celu skorzystać ze specjalnego narzędzia, które pozwala na zgłoszenie jednego z jeszcze niewydanych utworów do jednej z playlist. Sztab ekspertów odpowiedzialnych za przypisywanie zgłoszonej twórczości do odpowiednich list i sprawdzenie, czy utwór spełnia wszelkie wymagania. Warto przy tym zamieścić wszystkie informacje o danym utworze, aby ułatwić pracownikom Spotify przypisanie go do odpowiedniej playlisty.

Całym procesem może zająć Independent Digital. To agregator muzyki działający w modelu 360˚. Oznacza to, że firma nie zajmuje się jedynie dystrybucją cyfrową kontentu, ale także jego optymalizacją i promocją. Dzięki temu treści artysty, które zostały przekazane ID, są pod opieką dystrybutora na każdym etapie ich istnienia w serwisach streamingowych. Dzięki temu zarabianie na Spotify jest jeszcze bardziej efektywne.

Zarabianie na Spotify a ID

Współpracując z pośrednikiem, który opiekuje się twórczością, można spodziewać się dzielenia się zyskami. W przypadku Independent Digital nie ma mowy o żadnych wstępnych opłatach za dodanie muzyki w serwisach strumieniowych, a zamiast tego współpraca opiera się na zasadzie udziału w zyskach. W związku z tym zarabianie na Spotify z ID jest bardzo korzystne dla muzyków.

W każdym miesiącu sporządzanie są raporty sprzedaży. W nich są przejrzyście przedstawione przychody z poszczególnych serwisów. Znajduje się też tam podział na okresy sprzedaży i konkretne utwory. Rozliczenia odbywają się co 30 dni na podstawie wspomnianych raportów i zapisów umowy.

Jak zachować asertywność w pracy?

0
asertywność w pracy
Fot. Pexels.com

Współpracownicy zrzucają na Ciebie wszelkie obowiązki? Szef dorzuca dodatkową pracę? Prosi o rzeczy, których nie ma w Twoim zakresie obowiązków? Zadbaj o swoją asertywność w pracy. Dzięki temu poczujesz się lepiej oraz będziesz mieć mniej obowiązków do wykonania.

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/asertywnosc-w-pracy/

Czym jest asertywność?

Asertywność można określić najprościej jako sztuka kulturalnego odmawiania. Umiejętność ta może zostać wyuczona przez każdego, jednak czasami wymaga włożenia w to wiele pracy i wysiłku. W postawie asertywnej chodzi o stanowcze i bezpośrednie wyrażanie swoich opinii czy uczuć przy jednoczesnym poszanowaniu drugiego człowieka oraz z zachowaniem szacunku do niego.

Jak możemy pokazać asertywność w pracy?

Głównym elementem asertywności w miejscu pracy będzie odmawianie. Kiedy odmawiamy należy podać powód, który sprawia, że nie możemy czegoś zrobić. Nie należy o tym zapominać. Pokaże to rozmówcy, że nie lekceważysz go, ale z różnych przyczyn Twoja pomoc jest niemożliwa.

Kolejną ważną kwestią jest proszenie o pomoc w asertywny sposób. Przedstaw klarownie swoją prośbę, a także jaki jest jej powód. Nie wchodź w kwestie prywatne jak chociażby odnoszenie się do przyjaźni. Wtedy to będzie brzmiało bardzo niesympatycznie. Pamiętaj, żeby podziękować jeśli rozmówca się zgodzi. W przypadku odmowy przyjmij to z godnością i nie wykazuj się urazą. Każdy ma prawo powiedzieć nie.

Zwroty, których należy unikać w pracy

Kiedy stawiasz pierwsze kroki do asertywności w pracy często nie wiesz jak wypowiedzieć zdania, aby nie były one zbyt niegrzeczne. Unikaj zdań rozkazujących. Typowe zwroty, które nie pomagają w konwersacji to: Jeśli tego nie zrobisz to…, Musisz mi pomóc!

Często zdarza się, że osoby, które długo były uległe nie potrafią postawić jasnej granicy. Budując zdania są bardzo niepewne. Do tej kategorii możemy zaliczyć:

  • przepraszam, ale niestety nie…
  • nie chcę przeszkadzać, niestety…

Wskazują one na uległość oraz niepewność w kontakcie z rozmówcą.

Dbanie o asertywność, zwłaszcza w miejscu pracy jest ważne dla naszego komfortu psychicznego. Dzięki temu może także wzrosnąć Twoja pewność siebie.

Zobacz też: http://www.intnet.pl/efektywnosc-w-pracy-jak-ja-zwiekszyc/

Jakie zalety mają torby papierowe?

0
Jakie zalety mają torby papierowe

Eksperci przekonują, aby zdecydować się na coraz popularniejsze torby papierowe. Dlaczego rzeczywiście warto jednak wybierać elementy tego konkretnego typu? Chcesz przekonać się o ich wszystkich najważniejszych zaletach? W takich właśnie sytuacji zapoznaj się z poniższym artykułem dotyczącym tego zagadnienia.

Obecnie torby papierowe są naprawdę bardzo często wybierane. Między innymi ze względu na swoją dużą uniwersalność. Czym charakteryzują się jednak takie akcesoria? Warto zauważyć, że są one kupowane między innymi przez Klientów indywidualnych. Nie inaczej ma się sprawa z Klientami biznesowymi. W jakim celu są jednak wybierane w dzisiejszych czasach torby papierowe? Między innymi tego typu konkretne elementy, które są dzisiaj opisywane, są stosowane po to, aby robić w nich zakupy. To jednak nie wszystko. Poprzednia metoda jest stosowana przez Klientów indywidualnych. Trzeba natomiast wiedzieć, że torby papierowe są również kupowane przez rozmaite firmy. Na przykład działające obecnie w sektorze gastronomicznym lub obuwniczym… Z czego to jednak wynika? Warto wiedzieć, że torby papierowe służą do sprzedawania rozmaitych produktów. Weźmy pod lupę na przykład zamknięte w tym momencie częściowo kawiarnie lub restauracje. Takie firmy działające w branży gastronomicznej mogą wydawać posiłki tak naprawdę wyłącznie na wynos. Raczej nie należy spodziewać się, by ta sprawa mogła po prostu zmienić się w ciągu najbliższych kilku dni, tygodni lub miesięcy. Z drugiej strony kwitnie handel na wynos. Warto zauważyć, że w tym aspekcie niewątpliwie przydają się zaś odpowiednie torby papierowe. Nieprzypadkowo są one często stosowane. Jak zatem widać, nie brakuje im dużej uniwersalności.

Co dodatkowo powoduje, że torby papierowe – więcej na ten temat możesz przeczytać na przykład na stronie internetowej http://papierowe-torby.com.pl – są obecnie takie często kupowane przez rozmaite osoby z różnych części naszego kraju? Warto zauważyć, że te akcesoria są bardzo nowoczesne. Rozpocznijmy od tego, że nie brakuje im walorów wizualnych. Niektóre osoby – przeważnie są to kobiety – zwracają natomiast na to sporą uwagę. Co jeszcze warto wiedzieć na temat toreb papierowych? Należy zauważyć, że opisywane dzisiaj elementy są dodatkowa bardzo solidnie wykonane. Trzeba zauważyć, że producenci w trakcie produkcji stosują tak naprawdę tylko i wyłącznie sprawdzone materiały. Są one pieczołowicie selekcjonowane. Dodatkowo porządne firmy wykonujące na życzenie Klientów indywidualnych lub Klientów biznesowych torby papierowe korzystają z nowoczesnych maszyn oraz tak samo nowoczesnych akcesoriów. Należy zauważyć, że cały proces produkcji jest generalnie ekologiczny. Zależy Ci właśnie na tym konkretnym aspekcie? Chcesz bowiem zdecydować się na ekologiczne torby papierowe, które w żaden sposób nie działają negatywnie na otaczające nas zewsząd środowisko? W takiej właśnie sytuacji dobrze jest zdecydować się na współpracę z prawdziwymi fachowcami.

Na co można jeszcze generalnie liczyć w tym temacie? Okazuje się, że torby papierowe posiadają po swojej stronie również szereg innych zalet. Są nie tylko uniwersalne, ekologiczne oraz naprawdę eleganckie. Wiele osób – biorąc pod uwagę rozmaite branże – zauważa, że akcesoria tego konkretnego typu są również naprawdę wyjątkowo wytrzymałe. Ta sprawa ma natomiast znaczenie dla dużej liczby petentów. Zależy Ci na tym, by odpowiednio wydać swoje pieniądze? Chcesz zdecydować się na takie torby papierowe, które będą ci służyły przez długie lata? W takiej właśnie sytuacji wybór odpowiedniego producenta ma tym bardziej bardzo duże znaczenie. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tych akcesoriów? Trzeba zauważyć, że porządne torby papierowe są naprawdę wyjątkowo uniwersalne. Można je zatem bez żadnego problemu selekcjonować. Na przykład pod kątem zastosowania lub rozmiaru. Do wyboru są również torby papierowe, które powinny Ci generalnie niewątpliwie pasować pod względem warunków finansowych i kolorystyki.

Taśmy z nadrukiem – gdzie znaleźć cenne informacje?

0
Taśmy z nadrukiem

Wiele osób chce poszerzyć wiadomości dotyczące tego właśnie zagadnienia… W jaki sposób można dowiedzieć się zaś czegoś więcej na temat taśm z nadrukiem?

Wydaje się, że najlepiej będzie regularnie czytać blog http://tasmapakowaznadrukiem.pl/. Czym jednak zasadniczo cechuje się taka właśnie strona internetowa? Dlaczego jest z miesiąca na miesiąc coraz popularniejsza? Warto zwrócić uwagę na czynnik, że tego typu strony internetowe są prowadzone przez bardzo dobrej jakości specjalistów. Te osoby mają odpowiednie kwalifikacje. Nie brakuje im nie tylko wiadomości teoretycznych, ale także tak samo praktycznych. O czym jeszcze nie można zapominać? Liczy się także umiejętne przekazywanie informacji. I ludzie, którzy prowadza blogi internetowe tego typu posiadają takie właśnie kwalifikacje. Jest to jednak jak najbardziej potrzebne. Wszak teksty muszą być napisane prostym oraz jednocześnie zrozumiałym językiem. O jakich jeszcze aspektach nie powinno się w tym momencie zapominać? Liczy się generalnie taka sprawa, że profesjonalne blogi są prowadzone przez osoby, które systematycznie poprawiają własne kwalifikacje. Mają zatem już teraz dużo wiadomości teoretycznych oraz praktycznych. Na dodatek nie brakuje im chęci, żeby regularnie poprawiać swoje umiejętności. Są na bieżąco, dlatego czytelnicy takiego bloga mogą liczyć na merytoryczne wiadomości…

Warto zauważyć, że nowoczesne blogi dotyczące takiej właśnie tematyki są dodatkowo wyjątkowo urozmaicone. W związku z tym można przeczytać wiele ciekawych faktów na rozmaite tematy. O co jednak dokładnie chodzi? Między innymi nie brakuje artykułu dotyczącego tego, jakie elementy wizerunkowe powinny być umieszczone na taśmach pakowych… Chcesz zaś, by Twoja firma była zdecydowanie popularniejsza? W takiej sytuacji trzeba zdecydować się na pomoc odpowiednich ekspertów, którzy dokładnie to wszystko wyjaśniają. Dzięki temu będziesz mógł na początek dowiedzieć się wszelkich ważnych informacji, a następnie zastosować je w praktyce. Co jeszcze powoduje, że tak dużo osób decyduje się na blogi dotyczące tego zagadnienia? Można tam przeczytać również wiele ciekawych faktów odnośnie taśm pakowych z firmowymi nadrukami. Chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto w nie inwestować? W takiej sytuacji również warto dokładnie zapoznać się z artykułami na ten właśnie temat. Są one pisane przez fachowców, dlatego możesz swobodnie liczyć na to, że informacje będą jak najbardziej merytoryczne.

Dlaczego jeszcze warto wchodzić na takiego właśnie bloga? Wiesz już z dzisiejszego wpisu, że takie strony internetowe są bardzo fachowe. Dodatkowo wyjątkowo ciekawe, a tematyka jest zasadniczo bardzo uniwersalna. Na dodatek taka strona internetowa jest całkowicie darmowa. Możesz zatem bez konieczności wydawania ze swojego portfela nawet jednego grosza przeczytać konkretne zagadnienia. Na koniec warto zaś zastanowić się, dla kogo są ogólnie przeznaczone takie blogi. Chcesz niedługo kupić taśmy z nadrukiem? W takiej właśnie sytuacji ta strona internetowa Ci się przyda. A może jesteś osobą, która chce w najbliższym czasie działać w ramach tego właśnie biznesu? W takiej sytuacji również warto zapoznać się z artykułami przedstawionymi na tym portalu. Wszak ten blog jest dedykowany zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i biznesowych. To prosty i darmowy sposób, by zdobyć najważniejsze informacje dotyczące tego właśnie zagadnienia… Takie strony internetowe są coraz popularniejsze, ale nie może to w ogóle zaskakiwać.

Czym jest digital signage?

0
Digital signage

Digital signage to centralnie sterowana platforma dystrybucji treści, za pomocą której można odtwarzać treści cyfrowe na jednym lub wielu wyświetlaczach lub ekranach. Ekrany Digital Signage służą do przekazywania dowolnej liczby rodzajów informacji; na przykład pogoda na żywo, wiadomości, programy telewizyjne, menu, loty, kalendarze, reklamy.

Dofinansowanie na działalność gospodarczą – jak i skąd uzyskać?

0
dofinansowanie na działalność gospodarczą
Fot. Pexels.com

Otwierając własne przedsiębiorstwo nie trzeba mieć wszystkich niezbędnych środków materialnych do jego prowadzenia. Obecnie istnieje wiele form dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Pozwoli to na zminimalizowanie ryzyka biznesu, a także na dobry start całego przedsięwzięcia. Sprawdź z jakich form wsparcia możesz skorzystać.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/dofinansowanie-na-rozpoczecie-dzialalnosci-gospodarczej/

Skąd pozyskać dofinansowanie na działalność gospodarczą?

Istnieje kilka sprawdzonych źródeł uzyskania dofinansowania na działalność gospodarczą. Warto także wyróżnić dwie główne opcje. Pierwsza z nich to uzyskanie bezzwrotnej kwoty, a druga to pożyczka na preferencyjnych warunkach, którą należy zwrócić.

Instytucje i źródła uzyskania dofinansowania na działalność gospodarczą:

  • Urząd Pracy,
  • podmioty dysponujące środkach z Unii Europejskiej,
  • crowdfunding,
  • fundusze Venture Capital,
  • fundusze Private Equity.

Dwa ostatnie rozwiązania są najlepsze dla już istniejących firm, które chcą rozbudować swoją działalność. Jednak taką opcję również warto rozważyć.

Dofinansowanie na działalność gospodarczą z urzędu pracy

Podmioty tego typu często mogą służyć jako najlepsze miejsce doradcze. Znają bardzo dobrze lokalny rynek, a także informacje o aktualnych dotacjach państwowych jak i tych z Unii Europejskiej.

Jedno z najczęściej oferowanych form finansowego wsparcia młodego przedsiębiorcy obwarowane jest kilka warunkami. Przede wszystkim o taką dotację na działalność gospodarczą mogą ubiegać się osoby zarejestrowane jako bezrobotne. Jest to warunek konieczny ponieważ środki przeznaczone są z funduszu przeciwdziałającego bezrobociu.

Informację o wszelkich warunkach jakie należy spełnić można uzyskać po kontakcie telefonicznym z Urzędem Pracy lub na stronie internetowej instytucji.

Startup

Jeśli masz innowacyjny pomysł warto rozważyć takie rozwiązanie. Niestety w przypadku Startup-u najczęściej dofinansowanie na działalność gospodarczą polega na przyznaniu pożyczki. Innym popularnym rozwiązaniem jest podzielenie się udziałami z inwestorem gotowym wpłacić na rzecz firmy niezbędna kwotę.

 

Praca we własnym przedsiębiorstwie może okazać się spełnieniem marzeń. Zadbanie o finanse firmy może się do tego przyczynić. Warto rozważyć różne opcje finansowania przedsięwzięcia i wybrać tą, która będzie najlepsza w danej sytuacji.

Zobacz też: http://www.intnet.pl/sart-up-czym-jest/

Jak zapewnić sobie porządek w biurze?

0
Jak zapewnić sobie porządek w biurze

Nie ma chyba na świecie takiego biura, w którym zawsze panowałby idealny porządek. To normalne, że w tego typu pomieszczeniach nierzadko dokumenty czy inne papiery wręcz walają się po meblach, czasem nawet i podłodze. Co nie znaczy, że tak musi być. Produkty pomagające w segregowaniu dokumentów, które oferuje m.in. hurtownia artykułów biurowych papierowo.pl, każdemu pomogą przywrócić pomieszczeniu idealny ład i harmonię. Dla utrzymania porządku najważniejsze jest to, by na bieżąco pozbywać się nieużywanych już rzeczy i starych papierów. A jako że na co dzień mało kto o tym myśli, warto przeprowadzić takie generalne porządki przynajmniej raz na kilka miesięcy. Dzięki temu brud nie będzie narastać i każdy łatwo sobie z nim poradzi.

Inwestowanie w społki FANGMAN z Saxo Bank Polska

0
Inwestowanie w społki FANGMAN z Saxo Bank Polska

Współczesny inwestor giełdowy pragnie nieograniczonych możliwości inwestycyjnych, dostępnych w każdej chwili i z dowolnego miejsca. Dlatego tak wielkim uznaniem cieszą się platformy inwestycyjne, pozwalające zarabiać na walorach z całego świata. Szczególnie dużą uwagą cieszą się amerykańskie spółki określone akronimem FANGMAN.

Kilka kluczowych kwestii o ERP

0
Kilka kluczowych kwestii o ERP

Docenianie systemów ERP z każdym rokiem wzrasta. Rośnie również świadomość przedsiębiorców dotycząca roli, jaką odgrywa w ich firmie zastosowanie nowoczesnego oprogramowania w usprawnianiu pracy i całej organizacji. Pomimo tego, nadal wciąż wiele osób uważa, że samo wdrożenie oprogramowania, dzięki któremu będziemy mogli w przyszłości uskutecznić zarządzanie procesami za pomocą ERP, oceniane jest jako bardzo skomplikowane, przez co w wielu przypadkach przekłada się to również na niską efektywność. Przeprowadzone badania udowodniły, że ok. 70% firm sądzi, że otwarty system ERP w pełni ich satysfakcjonuje i spełnia ich oczekiwania. Jednak ok. 30% pozostałych osób uważa, że sam proces wdrożenia tego systemu był stosunkowo trudny i skomplikowany.

Odpowiednia kontrola kosztów i klasyfikacja produktów, zarządzanie łańcuchem dostaw wręcz wskazuje na skorzystanie z systemu ERP. Dokonując wyboru właściwego dla naszej firmy i branży, w jakiej działa – systemu ERP lub całego pakietu oprogramowania oraz planując proces wdrożeniowy, właściciele i kierownicy danej firmy powinni skoncentrować się na określonych celach, oraz obiektywnych informacjach, a nie tylko na subiektywnych odczuciach i opiniach przeczytanych w internecie, które mogą mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością, a tym bardziej z prawdą. Dlatego należy uprzednio ocenić, czy wprowadzenie systemu ERP nastąpi w odpowiednim momencie dla rozwoju naszej firmy i czy jesteśmy właściwie przygotowani na zmiany, jakie się z tym wiążą. Przed wybraniem i rozpoczęciem procesu wdrożenia systemu ERP, warto zapoznać się z tymi kwestiami:

Powody wdrożenia systemu ERP

Przed zdecydowaniem się na wdrożenie systemu ERP, co warto zaznaczyć na początku, że nie należy do łatwych decyzji, ponieważ może wiązać się to nie tylko z dość dużą inwestycją, ale również z innymi skutkami dla firmy, trzeba przede wszystkim mieć ogromną wiedzę na temat danego przedsiębiorstwa, oraz w pełni rozumieć wszystkie procesy, jakie w nim zachodzą.

Odpowiedzią na powyższe pytanie może być kilka cech , które wyróżniają system ERP, ale dają konkretne rozwiązania problemów. Pierwszym jest automatyzacja procesów przedsiębiorstwa. Przy odpowiednim zaplanowaniu produkcji oraz ustawienia odpowiedniego harmonogramu produkcji automatyzacja jest na każdym etapie. Ogranicza to czas wykonywania prac, minimalizuje odpady, zmniejsza koszty produkcji.

Drugą odpowiedzią na pytanie może być wiedza! Obejmując całą produkcję posiadamy wgląd we wszystkie dane oraz wyniki naszej pracy. Dostęp do danych w czasie rzeczywistym to kluczowa informacja w podejmowaniu decyzji, od których zależy przyszłość naszej firmy.

Realne koszty wytwarzania, rozliczenie produkcji, rozlicznie kosztów materiałowych to wszystko ma również duży wpływ na podjęcie decyzji o wdrożeniu systemu ERP.

Wymagania

Jeżeli stanie się zrozumiałe, że największym celem dla firmy jest planowanie zasobów, to na początku należy określić, jaki model działania będzie najbardziej odpowiedni i następnie traktować go jako punkt docelowy w wyborze systemu ERP.

Kierownictwo posiada jedną z najważniejszych ról w całym procesie decyzyjny, ponieważ ma za zadanie określić i opisać wszelkie wymagania, jakie muszą być spełnione, aby poziom efektywności systemu ERP był maksymalny. Powinny znaleźć się w nich nie tylko preferencje poszczególnych osób, ale również warunki, które mogą okazać się krytyczne do zawarcia umowy, które mogą być lub nie być spełniane przez dany system. Zdefiniowanie wymagać stawianych względem systemu ERP, może stać się okazją do weryfikacji istniejących już procesów oraz wpływu na poprawę i zwiększenie wydajności i efektywności całego przedsiębiorstwa. Rozpoczęcie wdrożenia nie będzie powodowało korzyści dla firmy, jeśli ma to na celu jedynie zautomatyzowanie już istniejących i przede wszystkim błędnie działających procesów. Wybór systemu i jego wdrożenie, powinno wiązać się z chęcią uzyskania jak najlepszych efektów dla całej organizacji.

Zwrot z inwestycji w przypadku danej firmy

Jakiego zwrotu z inwestycji w system ERP spodziewa się Twoja firma? Jednym z równie ważnych aspektów, jakie warto poruszyć przed zakupem i wdrożeniem systemu, jest ocena łącznego kosztu związanego z całym procesem, który jest różny w przypadku każdego z dostawców, oraz korzyści, jakie z tego tytułu będzie można osiągać.

Zmiana systemu ERP na inny

Zmiana systemu ERP to dość powszechna rzecz, mimo iż wydaje się ze do decyzja raczej niezmienna. Najczęstszą przyczyną podjęcia decyzji o zmianie systemy ERP na inny jest niespełnianie oczekiwań. Po latach a nawet miesiącach przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że system nie spełnia stawianych mu wymagań.

Innym powodem jest ograniczenie oprogramowania w rozwoju naszej firmy. Zamknięte mechanizmy oprogramowania są bólem dla przedsiębiorcy, który chciałby rozwijać firmę, czy zmodyfikować produkcję pod kątem wyzwań rynkowych a system mu na to najzwyczajniej nie pozwala.