wtorek, Listopad 24, 2020

Kilka kluczowych kwestii o ERP

0
Kilka kluczowych kwestii o ERP

Docenianie systemów ERP z każdym rokiem wzrasta. Rośnie również świadomość przedsiębiorców dotycząca roli, jaką odgrywa w ich firmie zastosowanie nowoczesnego oprogramowania w usprawnianiu pracy i całej organizacji. Pomimo tego, nadal wciąż wiele osób uważa, że samo wdrożenie oprogramowania, dzięki któremu będziemy mogli w przyszłości uskutecznić zarządzanie procesami za pomocą ERP, oceniane jest jako bardzo skomplikowane, przez co w wielu przypadkach przekłada się to również na niską efektywność. Przeprowadzone badania udowodniły, że ok. 70% firm sądzi, że otwarty system ERP w pełni ich satysfakcjonuje i spełnia ich oczekiwania. Jednak ok. 30% pozostałych osób uważa, że sam proces wdrożenia tego systemu był stosunkowo trudny i skomplikowany.

Odpowiednia kontrola kosztów i klasyfikacja produktów, zarządzanie łańcuchem dostaw wręcz wskazuje na skorzystanie z systemu ERP. Dokonując wyboru właściwego dla naszej firmy i branży, w jakiej działa – systemu ERP lub całego pakietu oprogramowania oraz planując proces wdrożeniowy, właściciele i kierownicy danej firmy powinni skoncentrować się na określonych celach, oraz obiektywnych informacjach, a nie tylko na subiektywnych odczuciach i opiniach przeczytanych w internecie, które mogą mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością, a tym bardziej z prawdą. Dlatego należy uprzednio ocenić, czy wprowadzenie systemu ERP nastąpi w odpowiednim momencie dla rozwoju naszej firmy i czy jesteśmy właściwie przygotowani na zmiany, jakie się z tym wiążą. Przed wybraniem i rozpoczęciem procesu wdrożenia systemu ERP, warto zapoznać się z tymi kwestiami:

Powody wdrożenia systemu ERP

Przed zdecydowaniem się na wdrożenie systemu ERP, co warto zaznaczyć na początku, że nie należy do łatwych decyzji, ponieważ może wiązać się to nie tylko z dość dużą inwestycją, ale również z innymi skutkami dla firmy, trzeba przede wszystkim mieć ogromną wiedzę na temat danego przedsiębiorstwa, oraz w pełni rozumieć wszystkie procesy, jakie w nim zachodzą.

Odpowiedzią na powyższe pytanie może być kilka cech , które wyróżniają system ERP, ale dają konkretne rozwiązania problemów. Pierwszym jest automatyzacja procesów przedsiębiorstwa. Przy odpowiednim zaplanowaniu produkcji oraz ustawienia odpowiedniego harmonogramu produkcji automatyzacja jest na każdym etapie. Ogranicza to czas wykonywania prac, minimalizuje odpady, zmniejsza koszty produkcji.

Drugą odpowiedzią na pytanie może być wiedza! Obejmując całą produkcję posiadamy wgląd we wszystkie dane oraz wyniki naszej pracy. Dostęp do danych w czasie rzeczywistym to kluczowa informacja w podejmowaniu decyzji, od których zależy przyszłość naszej firmy.

Realne koszty wytwarzania, rozliczenie produkcji, rozlicznie kosztów materiałowych to wszystko ma również duży wpływ na podjęcie decyzji o wdrożeniu systemu ERP.

Wymagania

Jeżeli stanie się zrozumiałe, że największym celem dla firmy jest planowanie zasobów, to na początku należy określić, jaki model działania będzie najbardziej odpowiedni i następnie traktować go jako punkt docelowy w wyborze systemu ERP.

Kierownictwo posiada jedną z najważniejszych ról w całym procesie decyzyjny, ponieważ ma za zadanie określić i opisać wszelkie wymagania, jakie muszą być spełnione, aby poziom efektywności systemu ERP był maksymalny. Powinny znaleźć się w nich nie tylko preferencje poszczególnych osób, ale również warunki, które mogą okazać się krytyczne do zawarcia umowy, które mogą być lub nie być spełniane przez dany system. Zdefiniowanie wymagać stawianych względem systemu ERP, może stać się okazją do weryfikacji istniejących już procesów oraz wpływu na poprawę i zwiększenie wydajności i efektywności całego przedsiębiorstwa. Rozpoczęcie wdrożenia nie będzie powodowało korzyści dla firmy, jeśli ma to na celu jedynie zautomatyzowanie już istniejących i przede wszystkim błędnie działających procesów. Wybór systemu i jego wdrożenie, powinno wiązać się z chęcią uzyskania jak najlepszych efektów dla całej organizacji.

Zwrot z inwestycji w przypadku danej firmy

Jakiego zwrotu z inwestycji w system ERP spodziewa się Twoja firma? Jednym z równie ważnych aspektów, jakie warto poruszyć przed zakupem i wdrożeniem systemu, jest ocena łącznego kosztu związanego z całym procesem, który jest różny w przypadku każdego z dostawców, oraz korzyści, jakie z tego tytułu będzie można osiągać.

Zmiana systemu ERP na inny

Zmiana systemu ERP to dość powszechna rzecz, mimo iż wydaje się ze do decyzja raczej niezmienna. Najczęstszą przyczyną podjęcia decyzji o zmianie systemy ERP na inny jest niespełnianie oczekiwań. Po latach a nawet miesiącach przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że system nie spełnia stawianych mu wymagań.

Innym powodem jest ograniczenie oprogramowania w rozwoju naszej firmy. Zamknięte mechanizmy oprogramowania są bólem dla przedsiębiorcy, który chciałby rozwijać firmę, czy zmodyfikować produkcję pod kątem wyzwań rynkowych a system mu na to najzwyczajniej nie pozwala.

Szybki Internet

0
Internet

Każda prędkość, która wynosi 200 Mb / s lub więcej, jest uważana za „szybką”. Wszystko, co jest osiąga albo przekracza 1000 Mb / s, jest uważane za gigabitową prędkość internetu. Są to pakiety usług premium i często są dostępne tylko w niektórych obszarach, w których dostawcy usług mają sieci skonfigurowane w celu utrzymania tych prędkości.

Dlaczego warto zadbać o Social Media?

0
Dlaczego warto zadbać o Social Media

Coraz więcej jest przedsiębiorców świadomych, dlaczego warto zadbać o Social Media. Skutecznie więc udzielają się na różnych forach społecznościowych, reklamując tam swoje towary i usługi. Prowadzą bloga z darmowymi cennymi wiadomościami. Dzięki temu rośnie ruch na ich stronie ze sklepem internetowym.

Systemy alarmowe dla każdego

0
Systemy alarmowe dla każdego

Wiele osób martwi się o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Powodem do zmartwień jest również odpowiednia ochrona swojej własności. Dotyczy to zwłaszcza osób, które mieszkają w dużych miastach, w których przestępczość jest znaczącym problemem, a włamanie prawdopodobną sytuacją. Warto jednak pamiętać, że zamiast oczekiwać na nieszczęśliwy wypadek, zawsze można zainwestować w różnego rodzaju sposoby na to, aby zmniejszyć ryzyko włamania.

Introligator – jak wygląda praca?

0
intrologator

Zawód sen funkcjonuje w wielu kategoriach. Są one zależne od poziomu zawodowego, wykształcenia, doświadczenia, a także wykonywanych prac. W jaki sposób dzieli się taka profesja? Jakie czynności zawodowe czekają na przy podjęciu pracy w takim zawodzie? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-w-zawodzie-introligator-czym-zajmuje-sie-introligator/

W jaki sposób dzieli się zawód introligatora?

Profesja ta dzieli się na kilka poszczególnych kategorii. Są to:

Introligator – jest to osoba zajmująca się oprawą materiałów drukowanych. Za pomocą własnych rąk lub maszynę przygotowuje ona wkłady między oprawy. Czasami używa do tego specjalnie przeznaczonych narzędzi introligatorskich, zwłaszcza jeżeli wyroby i składy mają specjalne przeznaczenie.

Introligator galanteryjny – przy pomocy własnych rąk lub masz wytwarzano prawy do książek, dokumentów, czasopism, broszur oraz prac dyplomowych czy albumów. Pracuje on zarówno na konkretnych zleceniach jak i na specjalnych, które wymagają specjalnego przeznaczenia.

Introligator poligraficzny – wykonuje on oprawy do książek w ilościach przemysłowych lub masowych. 

Technik procesów introligatorskich – jest to osoba wykonująca wkłady książkowe, a także oprawki twarde. Wykonuje on serię wkładek do oprawy miękkich, które mogą być zapełnione dowolną treścią. Szyje ręcznie lub posługuje się maszynami. Dodatkowo spod jego rąk wychodzą klasery, opakowania, ozdobnych starały oraz inne wyroby o specjalnym przeznaczeniu. Dodatkowo zajmuje się na zabezpieczeniem starodruków, zniszczonych opraw ksiąg. 

Operator maszyn introligatorskich – zajmuje się wyłącznie obsługą maszyn. Zarówno tych, które wymagają ręcznego jaki komputerowego sterowania. Dodatkowa zajmuje się on konserwacją i naprawą. Dzięki niemu powstają twarde oprawy, a także oprawy łączone bez szycia.

Czynności zawodowe w pracy introligatora

Jeżeli wiesz, jakie stanowisko czekają się takiej pracy, z pewnością zastanawiasz się również jakie obowiązki będą do niej należały. Aby powstały odpowiednie wyroby, będziesz musiał wykonywać pewne określone czynności. Będą to między innymi:

  • bingowanie – tworzenie specjalnych wgnieceń, które służą do łatwego zginania papieru,
  • bundowanie – łączenie kartek za pomocą bindy w jeden spójny komplet,
  • kaszerowanie – nakładanie cienkiej warstwy papieru na inny materiał,
  • perforowanie – wycinanie otworów, które mają służyć uzyskaniu kształtu,
  • rycowanie mechaniczne – specjalne wycinanie, które nie przecina podłoża.

Zobacz też: http://www.intnet.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-introligator-zarobki-introligatora/

Drukarka 3D – jak to działa?

0
Drukarka 3D

Drukarki 3D cieszą się niesłabnącą popularnością, a eksperci technologicznego świata potwierdzają, że urządzenia tego rodzaju wraz z rozwojem swoich możliwości, staną się wręcz standardowym wyposażeniem linii produkcyjnych czy sprzętów domowego użytku, dokładnie tak samo, jak drukarki tradycyjnego typu. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo to sprzęty, który pozwala automatycznie, szybko, najlepszej jakości i tanio stworzyć model przestrzenny, czyli finalny produkt. Jak odbywa się drukowanie 3D? Czym różni się drukarka do drukowania przestrzennego od tej tradycyjnej? Przedstawiamy sprzęt, w który już niebawem być może sam zainwestujesz.

Od projektu do produkcji

W pierwszej kolejności musi powstać komputerowy projekt, na którego podstawie realizowane będą wydruki 3D. Trzeba podkreślić, że druk 3D możliwy jest w pojedynczym, oryginalnym egzemplarzu, ale coraz częściej wykorzystywany jest w ramach produkcji masowej. Projekt pozwala stworzyć prototyp, a potem kolejne, identyczne modele. Do tego wydruki są doskonale precyzyjne, nierzadko niemożliwe do odtworzenia pracą ludzkich rąk. Samo drukowanie przestrzenne odbywa się zresztą znacznie szybciej, dokładniej, automatycznie bez potrzeby konieczności zatrudniania specjalistów.

Aby móc stworzyć doskonały produkt przestrzenny, należy dobrać budulec. W najpopularniejszej formie, drukarki 3D nanoszą warstwa po warstwie kolejne ilości materiału w formie sproszkowanej. Może być to plastik, inne tworzywo sztuczne, szkło, glina, metal, w tym metal szlachetny. Taka metoda działania drukarki pozwala stworzyć rozmaite wyroby, od elementów wyposażenia wnętrz, gadżetów dekoracyjnych i biżuteryjnych, poprzez meble, akcesoria domowego użytku, części istotne w sektorze lotnictwa czy kolejnictwa, aż po branżę motoryzacyjną. Ciekawostką jest to, że drukarka 3D coraz powszechniej stosowana jest na przykład w ramach linii produkcyjnej samochodów, gdzie tym sposobem powstają nawet silniki najlepszych aut. Wydruki 3D standardowo już stosowane są także w branży weterynaryjnej, medycznej czy kosmetycznej i dentystycznej.

Warto również wspomnieć, że wydruki 3D oszczędzają czas. Wylicza się, że wykorzystywanie drukarki 3D w podstawowej linii produkcyjnej, skraca czas wytwarzania przeciętnego wyrobu nawet kilka razy. W niektórych przypadkach daje zupełnie nowe możliwości tworzenia, ponieważ doskonale radzi sobie z wyrabianiem nawet małych elementów i tych o skomplikowanej strukturze. Takie części nie zawsze mogły powstawać ręcznie, a już na pewno nie z tak wielką precyzją.

Obrazy na płótnie

0
Obrazy na płótnie

Coraz częściej doceniamy upominki, które związane są z naszym życiem. Lubimy dostawać rzeczy przypominające nam o miłych chwilach i chętnie dajemy takie upominki bliskim nam osobom.

Co jest najważniejsze przy wybieraniu oprogramowania do firm?

0
Co jest najważniejsze przy wybieraniu oprogramowania do firm

Trudno wyobrazić sobie współczesne przedsiębiorstwa bez systemów informatycznych. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że w wielu firmach korzystanie z nowoczesnego oprogramowania jest celem w samym w sobie, co niestety nie pozwala uzyskać maksymalnych korzyści.

Obsługa prawa

0
Obsługa prawa

Kancelaria prawna to miejsce, gdzie codziennie przychodzi wielu klientów z prośbą o pomoc w rozmaitych sprawach. W dobrych kancelariach pracuje zazwyczaj przynajmniej kilku prawników, którzy specjalizują się w danych dziedzinach. W przypadku poznania konkretnego problemu – klient kierowany jest do prawnika, który krok po kroku zaznajomi się z daną sprawą oraz zaproponuje ewentualne rozwiązania.

Jak wygląda badanie sprawozdań finansowych?

0
Jak wygląda badanie sprawozdań finansowych

Jak każda inna forma raportów – sprawozdania finansowe opierają się na rzetelnych, sprawdzonych informacjach. Na nich z kolei budowane są działania finansowe spółek, funduszy i innych podmiotów gospodarczych spełniających warunki ustawowe do składnia takich sprawozdań. Od ich jakości i wiarygodności zależy bezpieczeństwo obrotu gospodarczego.