wtorek, Marzec 31, 2020

Oprogramowanie tworzone na wymiar

0
Oprogramowanie tworzone na wymiar

Udane prowadzenie własnej firmy opiera się współcześnie na umiejętnym połączeniu atrakcyjnej oferty, skutecznego marketingu oraz wydajnego i inteligentnego zarządzania firmą. W tym ostatnim zadaniu wielką pomocą jest oprogramowanie tworzone na indywidualne zamówienie, co pozwala na uwzględnienie specyfiki danej branży, charakteru samej firmy oraz stworzenie doskonałych narzędzi pracy dla dużej liczby pracowników. Dzisiaj sprawdzimy, jak powstaje takie programowanie i jakie niesie ze sobą korzyści dla przedsiębiorców.

Efektywne rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb

Tworząc software, który ma pomóc w prowadzeniu biznesu, najważniejsza jest komunikacja klienta z zespołem projektującym. Z jednej strony musi on wyraźnie wyartykułować swoje potrzeby, jasno określić najważniejsze elementy, których usprawnieniem ma zająć się tworzone oprogramowanie. Z drugiej zaś musi zdawać sobie sprawę z możliwości technicznych oraz ewentualnych ograniczeń danej aplikacji. Tylko wtedy współpraca będzie przebiegała wzorowo, a po jej zakończeniu każda ze stron będzie zadowolona.

Cały proces składa się z wielu, często powtarzających się etapów, po realizacji następują testy, zgłaszane są poprawki i zastrzeżenia klienta. W zależności od skali projektu oraz jego skomplikowania może to być najdłuższa część całego procesu. Po stworzeniu wersji końcowej należy także dokonać szkoleń personelu, wdrożyć aplikację w danej firmie i zapewnić wsparcie techniczne na początkowym etapie użytkowania.

Oprogramowanie tworzone na zamówienie — zalety dla przedsiębiorcy

Najważniejsza i najbardziej oczywista zaleta to oczywiście stuprocentowe dostosowanie oprogramowania do potrzeb i specyfiki danej firmy, bez potrzeby kompromisów i stosowania nieprofesjonalnych rozwiązań. W razie potrzeby, w przyszłości można daną aplikację rozbudować o nowe opcje lub funkcje. W przypadku gotowych produktów nie jest to zawsze możliwe, co może wpływać na efektywność pracy.

Zamawiając oprogramowanie dla swojej firmy, przedsiębiorca ma pewność otrzymania tylko najpotrzebniejszych funkcji oraz takich, które są kluczowe dla jego działalności, a niedostępne w oferowanych na rynku aplikacjach skierowanych do dużej grupy odbiorców. Także interfejs takich tworzonych na zamówienie programów jest często znacznie przyjaźniejszy i bardziej intuicyjny, co przekłada się na szybką naukę jego obsługi przez pracowników. Wtedy to prowadzenie firmy oraz jej funkcjonowanie może charakteryzować się większą wydajnością, zmniejszeniem kosztów oraz większym zyskiem w długoplanowej perspektywie.

Marketing relacji – na czym polega?

0
Marketing relacji

Marketing relacji jest to sposób komunikowania się danego przedsiębiorstwa z klientem indywidualnym. Może dotyczyć asortymentu produktów lub usług, które są świadczone przez daną firmę. Głównym celem tego rodzaju marketingu jest długoterminowa relacja, pomiędzy klientem, a przedsiębiorstwem, tak by obie strony czerpały korzyści.

Czym jest marketing relacji?

Marketing relacji jest jednym z wielu procesów, które są stosowane przez firmy. Polega on na tym, że dana firma posiada indywidualne podejście do każdego klienta. Dzięki marketingowi relacji możemy pracować nad budowaniem trwałych, mocnych relacji z klientami, którzy podjęli się współpracy z nami.

Marketing relacji jest rodzajem marketingu, który bazuje na utrzymaniu relacji z klientem, która może przynieść efekty w późniejszym czasie i na szerszą skalę. Klient po pierwsze bada nie tylko sam przedmiot, ale i całe przedsiębiorstwo. A po drugie zaufa konkretnej marce, dzięki czemu przyciągnie kolejnych klientów.

Przeczytaj też: http://www.hostowisko.pl/live-streaming-co-to-takiego/

Zarządzanie relacjami z klientami

Marketing relacji wymaga zaangażowania pracowników, jak i udoskonalenia obsługi technicznej. Podstawą jest zatroszczenie się od sposoby komunikacji oraz narzędzia, z tym związane. W dzisiejszych czasach niezbędne są również aktywne profile na portalach społecznościowych, które przez cały czas będą utrzymywać relację z klientem.

Aby interesy firmy szły zgodnie z planem, bardzo ważny jest cały personel. A w szczególność osoby, które mają kontakt z klientem. Powinny one posiadać takie cechy charakteru, jak: otwartość, profesjonalizm, komunikatywność, cierpliwość oraz empatia. To od rozmowy z nabywcą tak na dobrą sprawę, zależą późniejsze interesy. Umiejętność słuchania i odpowiadania również są bardzo ważne.

Praca w systemie CRM

CRM (Customer Relationship Management) jest to zarządzanie relacjami z klientem. Jest to również system informatyczny, który ułatwia prowadzenia strategii zarządzania relacjami z danym klientem w przedsiębiorstwie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w firmie może panować ciągłość w przejęciu stanowiska oraz w tworzeniu najlepszych ofert dla klienta.

Źródło: https://www.epce.org.pl/

Systemy ERP w branży metalowej

0
Systemy ERP w branży metalowej

W większości branż produkcyjnych, efektywne zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa jest jednym z najważniejszych determinant sukcesu na rynku. Każda branża ma swoje specyficzne trudności związane z alokacją zasobów. Nie inaczej wygląda sytuacja w branży metalowej. Jest to branża zajmująca się produkcją i obróbką stali, sprzedażą stali, tworzeniem konstrukcji stalowych. Jest branża o tyle wrażliwa, że jest bardzo mocno związana z obszarem działalności innych sektorów takich jak transport. Dlatego tak ważne jest efektywne zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa.

Problem zarządzania zasobami branży metalowej

Branża metalowa boryka się od wielu lat z tymi samymi wyzwaniami. Potrzeba optymalizacji jest spowodowana wysokimi wymaganiami jakościowymi wytwarzanych produktów w konfrontacji z bardzo krótkimi czasami dostaw. Zmiana wymogów produkcyjnych często wymaga zmian przezbrojeń parku maszynowego, korekt projektów realizacji zleceń a co za tym idzie dodatkowe koszta. Planowanie produkcji jest kluczową kwestią, która pozwala firmie zyskiwać renomę, utrzymywać płynność finansową i w efektywny sposób wykonywać zlecenia, które otrzymuje firma.

Systemy ERP w branży metalowej jako pomoc w alokacji zasobów

Systemy ERP są doskonałym uzupełnieniem procesu wspomagania wszystkich najważniejszych procesów w przedsiębiorstwie. Systemy ERP obsługują działalność firmy od planowania, zaopatrzenia, przez sam proces produkcji aż dystrybucji towarów. W aspekcie branży metalowej, systemy ERP w efektywny sposób integrują wszystkie obszary działalności, pozawalają też na automatyzację procesów produkcyjnych. Automatyzacja ta jest szczególnie istotna, gdyż systemy wspomagania alokacji zasobów samoistnie projektują scenariusze realizacji poszczególnych zamówień produkcyjnych biorąc pod uwagę różne warunki. To zwiększa elastyczność firmy jednocześnie pozwalając na efektywne zarządzanie zasobami.

Jak wcześniej wspomniano, w branży metalowej charakterystyczny jest krótki termin realizacji zamówień. Jest to ryzykowny obszar pod względem powstawania wąskich gardeł. Systemy ERP skutecznie eliminują to ryzyko, a z drugiej strony minimalizują sytuacje przestojów pracy.

Oprogramowanie klasy ERP może być dowolnie dostosowane do potrzeb poszczególnego przedsiębiorstwa. To na podstawie realnych potrzeb projektuje się systemy dla branży metalowej. Pozwoli to każdej firmie branży metalowej ograniczyć zbędne koszty związane z przeszkodami podczas procesu produkcyjnego, zwiększyć efektywność bilansowania zasobów i zarządzania procesami. Te działania powodują duży wzrost jakości produkcji, co w długim okresie przyczynia się do wzrostu wartości firmy.

Jaki wybrać antywirus do domu?

0
Jaki wybrać antywirus do domu

Choć wiele osób deklaruje, że potrafi żyć bez telewizora w domu, inaczej sprawa ma się w przypadku dostępu do Internetu. To właśnie Internet umożliwia dostęp do ciekawych filmów i seriali, pozwala na pracę, rozrywkę, zarządzanie finansami czy kontaktowanie się z rodziną i znajomymi. Tak bogata aktywność w sieci wymaga odpowiedniej ochrony. Do stracenia jest wiele – pieniądze, ważne dane, cenne pliki i zdjęcia. Nie ma co się wahać – koniecznie należy zainstalować specjalne oprogramowanie antywirusowe.

Po jaki antywirus do domu sięgnąć?

Są osoby, które w ogóle nie korzystają z programów antywirusowych. Ryzykują one bardzo dużo. Wystarczy jedno pechowe kliknięcie. Nawet przy dużej ostrożności, nikt nie jest w stanie uniknąć zagrożenia w sieci. Dlatego tak istotne jest, by sięgnąć po sprawdzony i skuteczny antywirus. Jednym z nich jest oprogramowanie firmy Kaspersky. Cieszy się ono zaufaniem od lat w gospodarstwach domowych na całym świecie. Warto przyjrzeć się powodom dlaczego.

Kaspersky – skąd jego popularność?

Zaletą oprogramowania jest to, że to klient decyduje z ilu funkcji ochrony chce skorzystać, a w efekcie ile zapłaci. Firma umożliwia wybór takich funkcji jak: ochrona przed wirusami, ukrywanie historii przeglądania, ochrona transakcji online, ochrona plików poprzez tworzenie ich kopii zapasowych, ukrywanie historii przeglądanie, zapobieganie przechwyceniu kamerki internetowej, a także ochrona dzieci w Internecie, poprzez blokowanie niewłaściwych dla nich treści i stron. Ponadto, program jest prosty w obsłudze, i co ważne, nie zakłóca pracy urządzenia. Może być stosowany na laptopie, tablecie czy smartfonie. Ten uniwersalny antywirus do domy jest nowoczesny i niezwykle skuteczny. Zapewnia użytkownikowi bezpieczeństwo i błyskawicznie reaguje na wszelkie zagrożenia. W przypadku osób niezdecydowanych, producent oprogramowania umożliwia skorzystanie z wersji próbnej. W ten sposób każdy może w prosty sposób przekonać się o niezawodności tego oprogramowania.

Wiele osób zastanawia się, jaki antywirus do domu będzie dla nich najlepszy. Dobrze sięgnąć po oprogramowanie, które od lat cieszy się popularnością wśród osób prywatnych, jak i firm. Kaspersky Anti-Virus (https://www.kaspersky.pl/antivirus) jest rekomendowany również przez specjalistów, którzy wielokrotnie nagradzali producenta. Ważne zdjęcia, poufna korespondencja, przechowywanie na komputerze dokumentów z pracy – wszystkie te kwestie wymagają niezawodnej ochrony. Okazuje się, że skuteczny antywirus może być łatwy w obsłudze, a także niedrogi.

Wędkowanie – jakie gry dla dzieci, zachęcają do tej czynności?

0
zabawy dziecięce nawiązujące do wędkowania

Rybki, łowienie rybek, wędkowanie, wszystkie te gry to kultowe pozycje. Każdy z nas na pewno zna chociaż jedną z tych gier zręcznościowych dla dzieci. Nie tylko dzieci je uwielbiają, dorośli również. W sklepach znajdziemy różnego rodzaju gry, które są oparte na łowieniu rybek i zachęcaniu maluchów do rozwijania pasji wędkowania.

Rybki na magnesy – o co chodzi w wędkowaniu?

Rybki na magnesy jest to gra zręcznościowa, która oparta jest na wędkowaniu. Ta gra jest przeznaczona dla dzieci starszych i młodszych, ale takich które ukończyły 3 lata. Gra tego typu może występować w różnych wersjach. Najprostszy rodzaj gry, to taki który posiada basen, w którym znajdują się kolorowe rybki. Wokół tego basenu znajdziemy koszyki na ryby i stanowiska na wędki, które są odczepiane.

Zestaw dla najmłodszych fanów wędkarstwa może obejmować tylko jedno stanowisko łowieckie albo kilka. Im dana gra posiada więcej stanowisk, tym większa ilość dzieci może w nią grać. Aby wygrać należy złowić jak największą ilość rybek, które znajdują się w basenie. W wędkach i rybkach znajduje się magnes, za pomocą którego łowimy rybki.

Wędkowanie - jakie zabawki dla dzieci?

Wędkowanie dla dzieci – zalety zabawy

Jeżeli chodzi o korzyści płynąć z grania w tego rodzaju gry, na pewno możemy zaliczyć rozwój zręczności oraz zdolności manualnych dziecka. Poprzez łowienie rybek maluch ćwiczy refleks i uczy się cierpliwości. Dodatkowo dziecko uczy się umiejętności skupienia uwagi oraz koncentracji. Ćwiczenia, które się wykonuje podczas łowienia pozwalają wyrobić precyzję oraz prawidłowe ruchy.

Obok wyżej wymienionych korzyści, nie możemy zapomnieć o tym, że łowienie rybek jest świetną formą zabawy, zwłaszcza jeżeli gramy w kilka osób. Dlatego warto podczas zakupu rozważyć wybór większego zestawu, który zapewnia więcej niż jedno stanowisko.

Wspólna gra z rówieśnikami sprawia, że dzieci spędzają miło czas, a dodatkowo nawiązują bliższe relacje z innymi. Uczą się zdrowej rywalizacji, postępowania według zasad, jak cieszyć się z wygranej, a jak pogodzić z porażką.

Przeczytaj też: http://www.intnet.pl/tablice-i-akcesoria-dla-dzieci-ktora-bedzie-najlepsza/

Tanie domeny internetowe – gdzie zarejestrować?

0
Tanie domeny internetowe - gdzie zarejestrować

Rozwój technologiczny sprawił, że coraz więcej ludzi decyduje się na prowadzenie biznesu za pośrednictwem internetu. Najczęściej spotykanym internetowym biznesem jest sklep internetowy. Do takiego stanu rzeczy przyczyniła się popularyzacja branży e-commerce, czyli branży handlu internetowego. W internecie można sprzedawać dosłownie wszystko. Od ubrań, po suplementy diety, kończąc na szkoleniach w formie filmów.

Aplikacje internetowe w technologii Laravel – dlaczego warto?

0
Aplikacje internetowe w technologii Laravel - dlaczego warto

Jednym z najbardziej popularnych ostatnio frameworków PHP używanych do tworzenia aplikacji internetowych na całym świecie jest Laravel. Pierwsza jego wersja powstała w 2011 roku, a obecnie jest to jeden z bezpieczniejszych frameworków, który należy do tych z rodzaju open source. Dlaczego Laravel jest tak popularny i z jakich powodów warto wykorzystać go podczas tworzenia aplikacji internetowych? Poniżej wymieniamy kilka powodów.

Laravel oferuje niezawodne bezpieczeństwo

Na bezpieczeństwo korzystania z Laravela wpływa fakt, iż posiada on jeden z najnowocześniejszych systemów uwierzytelniania. Każde żądanie i wyszukiwanie jest odporne na nieautoryzowaną penetracje, co zapobiega dostępowi niepożądanym osobom do chronionych treści. Laravel cechuje również ograniczanie możliwości wystąpienia ataków komputerowych, które wynikają z luk w zabezpieczeniach jak np. nieodpowiednie filtrowanie czy niedostateczne typowanie. Framework, aby minimalizować tego typu zagrożenia stosuje PHP Data Objects oraz wiązanie parametrów, ograniczając w ten sposób zmienną żądania do zapytań SQL. Dzięki temu dane użytkownika są chronione. Trzecim czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo Laravel jest wyposażenie w systemy chroniące przed atakami CSRF oraz XSS, co ogranicza możliwości niepowołanym osobom do tworzenia żądań dostępu.

Prosty interfejs i niskie koszty

Laravel umożliwia tworzenie łatwej w użyciu, wielojęzycznej, wydajnej i bezpiecznej aplikacji bez nadmiernych kosztów i wysiłku. Framework ten wykorzystuje zasadę ponownego wykorzystania kodu, dzięki czemu webdeveloperzy są w stanie użyć istniejące już moduły, co oszczędza czas na ukończenie projektu, a tym samym zmniejszy jego koszty. Sama struktura Laravel jest elastyczna, dzięki czemu można uzyskać dostęp
do niestandardowego interfejsu użytkownika i opracować aplikację wielojęzyczną.

Kreator zapytań do bazy danych

W Laravel istnieje wygodny sposób tworzenia zapytań do bazy danych dzięki kreatorowi zapytań. Zawiera on wiele funkcji pomocniczych, które mogą zostać wykorzystane do filtrowania danych, a następnie złożone zapytania mogą zostać zaimplementowane przy użyciu sprzężeń w Laravel. Składnia konstruktora zapytań Laravela jest łatwa do zrozumienia i sprawia, że pisanie zapytań do bazy danych jest intuicyjne.

Większość aplikacji biznesowych preferuje rozwiązania biznesowe w Laravel, ponieważ zapewniają wyjątkową prostotę i ułatwiają kodowanie aplikacji. Laravel umożliwia programistom tworzenie aplikacji opartych na mikro-usługach, dzięki czemu każdy komponent może być transformowany i aktualizowany niezależnie. Oczywiście, istnieją inne frameworki PHP typu open source, które umożliwiają dostawcom oprogramowania szybsze wykonywanie aplikacji internetowych o wysokiej wydajności oraz zachęcają firmy do zmniejszania kosztów opracowywania oprogramowania. Jednak czynnikiem, który zachęca do korzystania z frameworka Laravel, są jego funkcje, obejmujące dedykowanego menedżera zależności, separację kodów, modułowe pakowanie, usługi routingu, testy jednostkowe i wiele sposobów na zwiększenie relacyjnych baz danych.

Stanowisko zrobotyzowane

0
Stanowisko zrobotyzowane

Zrobotyzowane stanowiska są świetnym rozwiązaniem dla pracowników fizycznych w najróżniejszych fabrykach, jak i dla pracowników fizycznych na halach. Szczególnie świetne jest to dla kogoś, kto ma naprawdę bardzo dużo na głowie. Jest to swego rodzaju odciążenie pracowników. Powinniśmy o tym wiedzieć. Rynek oferuje nam bardo dużo różnych możliwości odnośnie stanowisk zrobotyzowanych.

Wszystko, co warto wiedzieć o kancelarii radcowskiej

0
Wszystko, co warto wiedzieć o kancelarii radcowskiej

Kancelaria radcowska to miejsce, do którego zgłaszamy się w sytuacji, kiedy potrzeba jest nam porada prawna lub też pomoc w określonej sprawie. Na rynku dostępnych jest wiele firm tego typu, w związku z czym niewątpliwie jest w czym wybierać. Warto jednak wiedzieć kilka istotnych rzeczy na temat pracy wyżej wymienionej, aby mieć pewność, że to właśnie jej chcemy powierzyć swoje sprawy.

Oprogramowanie ERP dla firm – dodatkowe „ręce” do pracy

0
Oprogramowanie ERP dla firm - dodatkowe

Oprogramowanie ERP dla firm jest niezastąpionym narzędziem pozwalającym za zintegrowanie wielu procesów w przedsiębiorstwie. Niektórzy nazywają je dodatkową parą rąk do pracy, inni po prostu nie wyobrażają sobie zarządzania przedsiębiorstwem bez zintegrowanego systemu, który nie tylko kontroluje, ale i automatyzuje wiele czynności.