czwartek, Wrzesień 24, 2020

Dlaczego warto zadbać o Social Media?

0
Dlaczego warto zadbać o Social Media

Coraz więcej jest przedsiębiorców świadomych, dlaczego warto zadbać o Social Media. Skutecznie więc udzielają się na różnych forach społecznościowych, reklamując tam swoje towary i usługi. Prowadzą bloga z darmowymi cennymi wiadomościami. Dzięki temu rośnie ruch na ich stronie ze sklepem internetowym.

Systemy alarmowe dla każdego

0
Systemy alarmowe dla każdego

Wiele osób martwi się o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Powodem do zmartwień jest również odpowiednia ochrona swojej własności. Dotyczy to zwłaszcza osób, które mieszkają w dużych miastach, w których przestępczość jest znaczącym problemem, a włamanie prawdopodobną sytuacją. Warto jednak pamiętać, że zamiast oczekiwać na nieszczęśliwy wypadek, zawsze można zainwestować w różnego rodzaju sposoby na to, aby zmniejszyć ryzyko włamania.

Introligator – jak wygląda praca?

0
intrologator

Zawód sen funkcjonuje w wielu kategoriach. Są one zależne od poziomu zawodowego, wykształcenia, doświadczenia, a także wykonywanych prac. W jaki sposób dzieli się taka profesja? Jakie czynności zawodowe czekają na przy podjęciu pracy w takim zawodzie? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-w-zawodzie-introligator-czym-zajmuje-sie-introligator/

W jaki sposób dzieli się zawód introligatora?

Profesja ta dzieli się na kilka poszczególnych kategorii. Są to:

Introligator – jest to osoba zajmująca się oprawą materiałów drukowanych. Za pomocą własnych rąk lub maszynę przygotowuje ona wkłady między oprawy. Czasami używa do tego specjalnie przeznaczonych narzędzi introligatorskich, zwłaszcza jeżeli wyroby i składy mają specjalne przeznaczenie.

Introligator galanteryjny – przy pomocy własnych rąk lub masz wytwarzano prawy do książek, dokumentów, czasopism, broszur oraz prac dyplomowych czy albumów. Pracuje on zarówno na konkretnych zleceniach jak i na specjalnych, które wymagają specjalnego przeznaczenia.

Introligator poligraficzny – wykonuje on oprawy do książek w ilościach przemysłowych lub masowych. 

Technik procesów introligatorskich – jest to osoba wykonująca wkłady książkowe, a także oprawki twarde. Wykonuje on serię wkładek do oprawy miękkich, które mogą być zapełnione dowolną treścią. Szyje ręcznie lub posługuje się maszynami. Dodatkowo spod jego rąk wychodzą klasery, opakowania, ozdobnych starały oraz inne wyroby o specjalnym przeznaczeniu. Dodatkowo zajmuje się na zabezpieczeniem starodruków, zniszczonych opraw ksiąg. 

Operator maszyn introligatorskich – zajmuje się wyłącznie obsługą maszyn. Zarówno tych, które wymagają ręcznego jaki komputerowego sterowania. Dodatkowa zajmuje się on konserwacją i naprawą. Dzięki niemu powstają twarde oprawy, a także oprawy łączone bez szycia.

Czynności zawodowe w pracy introligatora

Jeżeli wiesz, jakie stanowisko czekają się takiej pracy, z pewnością zastanawiasz się również jakie obowiązki będą do niej należały. Aby powstały odpowiednie wyroby, będziesz musiał wykonywać pewne określone czynności. Będą to między innymi:

 • bingowanie – tworzenie specjalnych wgnieceń, które służą do łatwego zginania papieru,
 • bundowanie – łączenie kartek za pomocą bindy w jeden spójny komplet,
 • kaszerowanie – nakładanie cienkiej warstwy papieru na inny materiał,
 • perforowanie – wycinanie otworów, które mają służyć uzyskaniu kształtu,
 • rycowanie mechaniczne – specjalne wycinanie, które nie przecina podłoża.

Zobacz też: http://www.intnet.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-introligator-zarobki-introligatora/

Drukarka 3D – jak to działa?

0
Drukarka 3D

Drukarki 3D cieszą się niesłabnącą popularnością, a eksperci technologicznego świata potwierdzają, że urządzenia tego rodzaju wraz z rozwojem swoich możliwości, staną się wręcz standardowym wyposażeniem linii produkcyjnych czy sprzętów domowego użytku, dokładnie tak samo, jak drukarki tradycyjnego typu. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo to sprzęty, który pozwala automatycznie, szybko, najlepszej jakości i tanio stworzyć model przestrzenny, czyli finalny produkt. Jak odbywa się drukowanie 3D? Czym różni się drukarka do drukowania przestrzennego od tej tradycyjnej? Przedstawiamy sprzęt, w który już niebawem być może sam zainwestujesz.

Od projektu do produkcji

W pierwszej kolejności musi powstać komputerowy projekt, na którego podstawie realizowane będą wydruki 3D. Trzeba podkreślić, że druk 3D możliwy jest w pojedynczym, oryginalnym egzemplarzu, ale coraz częściej wykorzystywany jest w ramach produkcji masowej. Projekt pozwala stworzyć prototyp, a potem kolejne, identyczne modele. Do tego wydruki są doskonale precyzyjne, nierzadko niemożliwe do odtworzenia pracą ludzkich rąk. Samo drukowanie przestrzenne odbywa się zresztą znacznie szybciej, dokładniej, automatycznie bez potrzeby konieczności zatrudniania specjalistów.

Aby móc stworzyć doskonały produkt przestrzenny, należy dobrać budulec. W najpopularniejszej formie, drukarki 3D nanoszą warstwa po warstwie kolejne ilości materiału w formie sproszkowanej. Może być to plastik, inne tworzywo sztuczne, szkło, glina, metal, w tym metal szlachetny. Taka metoda działania drukarki pozwala stworzyć rozmaite wyroby, od elementów wyposażenia wnętrz, gadżetów dekoracyjnych i biżuteryjnych, poprzez meble, akcesoria domowego użytku, części istotne w sektorze lotnictwa czy kolejnictwa, aż po branżę motoryzacyjną. Ciekawostką jest to, że drukarka 3D coraz powszechniej stosowana jest na przykład w ramach linii produkcyjnej samochodów, gdzie tym sposobem powstają nawet silniki najlepszych aut. Wydruki 3D standardowo już stosowane są także w branży weterynaryjnej, medycznej czy kosmetycznej i dentystycznej.

Warto również wspomnieć, że wydruki 3D oszczędzają czas. Wylicza się, że wykorzystywanie drukarki 3D w podstawowej linii produkcyjnej, skraca czas wytwarzania przeciętnego wyrobu nawet kilka razy. W niektórych przypadkach daje zupełnie nowe możliwości tworzenia, ponieważ doskonale radzi sobie z wyrabianiem nawet małych elementów i tych o skomplikowanej strukturze. Takie części nie zawsze mogły powstawać ręcznie, a już na pewno nie z tak wielką precyzją.

Obrazy na płótnie

0
Obrazy na płótnie

Coraz częściej doceniamy upominki, które związane są z naszym życiem. Lubimy dostawać rzeczy przypominające nam o miłych chwilach i chętnie dajemy takie upominki bliskim nam osobom.

Co jest najważniejsze przy wybieraniu oprogramowania do firm?

0
Co jest najważniejsze przy wybieraniu oprogramowania do firm

Trudno wyobrazić sobie współczesne przedsiębiorstwa bez systemów informatycznych. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że w wielu firmach korzystanie z nowoczesnego oprogramowania jest celem w samym w sobie, co niestety nie pozwala uzyskać maksymalnych korzyści.

Obsługa prawa

0
Obsługa prawa

Kancelaria prawna to miejsce, gdzie codziennie przychodzi wielu klientów z prośbą o pomoc w rozmaitych sprawach. W dobrych kancelariach pracuje zazwyczaj przynajmniej kilku prawników, którzy specjalizują się w danych dziedzinach. W przypadku poznania konkretnego problemu – klient kierowany jest do prawnika, który krok po kroku zaznajomi się z daną sprawą oraz zaproponuje ewentualne rozwiązania.

Jak wygląda badanie sprawozdań finansowych?

0
Jak wygląda badanie sprawozdań finansowych

Jak każda inna forma raportów – sprawozdania finansowe opierają się na rzetelnych, sprawdzonych informacjach. Na nich z kolei budowane są działania finansowe spółek, funduszy i innych podmiotów gospodarczych spełniających warunki ustawowe do składnia takich sprawozdań. Od ich jakości i wiarygodności zależy bezpieczeństwo obrotu gospodarczego.

Zasiłek dla bezrobotnych – w jaki sposób go zdobyć?

0
bezrobotny

Jeżeli straciliśmy zatrudnienie, to przysługuje nam zasiłek dla bezrobotnych. Zasiłek taki wypłacają nam Urzędy Pracy. Aby go dostać, musimy złożyć wniosek oraz spełniać należyte kryteria. Wszystkie szczegóły dotyczące zasiłku dla bezrobotnych znajdują się poniżej. Dobrze jest znać swoje prawa, a w szczególności w czasie, gdy z powodu panującej epidemii koronawirusa spora część firm planuję ograniczyć zatrudnienie. Sprawdź, jakie warunki musisz spełniać, aby dostać taki zasiłek.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/zasilek-dla-bezrobotnych/

Zasiłek dla bezrobotnych – warunki, zasady oraz kwoty

Podstawowym warunkiem otrzymania zasiłku dla bezrobotnych jest to, że w danym momencie nie posiadamy pracy. Wówczas musimy zarejestrować się w urzędzie pracy jako osoba niepracująca. Dodatkowym warunkiem jest to, że nie ma dla nas propozycji dopasowanej pracy, stażu, a także przygotowania zawodowego dla dorosłych, szkolenia oraz pracy interwencyjnej, bądź robót publicznych.

Zasiłek dla bezrobotnych – jakie warunki należy spełniać?

Zasiłek dostaniemy w postanowieniu szczegółowych warunków:

• Przez 18 miesięcy bezpośrednio poprzedzających dzień zarejestrowania w przypadku gdy byliśmy zatrudnieni w sumie przez rok (365 dni).

• Nasze wynagrodzenie wyniosła przynajmniej poziom minimalnego wynagrodzenia za pracę, od którego istnieje obowiązek opłacania składek na fundusz pracy. Etat nie gra tutaj roli.

Prawo do zasiłku – po jakim czasie można je nabyć?

Prawo do zasiłku dla bezrobotnych nabędziemy po upływie:

• 90 dni, jeżeli pół roku przed zarejestrowaniem Powiatowym Urzędzie Pracy rozwiązaliśmy stosunek pracy za wypowiedzeniem na mocy porozumienia stron. Wyjątkiem takich sytuacji są momenty, gdy porozumienie stron nastąpiło z powodu upadłości, likwidacji bądź zmniejszenia zatrudnienia w przyczyn dotyczących miejsca pracy.

• 180 dni, jeżeli przez okres pół roku przed zarejestrowaniem w Urzędzie Pracy spowodowana otrzymaliśmy rozwiązanie stosunku pracy z naszej winy bądź wypowiedzenia.

• 180 dni, jeżeli w okresie pół roku przed zarejestrowaniem nie rozwiązaliśmy stosunku pracy zawartego na podstawie skierowania przez Urząd Pracy otrzymującego w ramach tego skierowania grant.

• Po zakończeniu praktyk absolwenckich oraz otrzymaniu miesięcznego świadczenia pieniężnego w wysokości przekraczającej połowę minimalnego wynagrodzenia za pracę (w 2020 roku jest to kwota 1300 zł).

Zasiłek dla bezrobotnych – jaką wynosi kwotę? 

Wysokość zasiłku zależy między innymi od stażu pracy. W 2020 roku w okresie pierwszych trzech miesięcy:

 • do 5 lat stażu – 689,20 zł brutto – 603,17 zł netto
 • 5 – 20 lat stażu – 861,40 zł brutto -741,87 zł netto
 • powyżej 20 lat stażu – 1 033,70 zł brutto – 880,67 zł netto

W następnych miesiącach wysokość zasiłku będzie wynosiła:

 • do 5 lat stażu – 541,10 zł brutto – 483,49 zł netto
 • 5 – 20 lat stażu – 676,40 zł brutto – 592,52 zł netto
 • powyżej 20 lat stażu – 811,70 zł brutto -701,65 zł netto

Stracisz zasiłek w przypadku kiedy podejmiemy: 

 • zatrudnienie
 • pracę zarobkową
 • pozarolniczą działalność gospodarczą
 • uzyskamy przychód powyżej połowy minimalnego wynagrodzenia za pracę miesięcznie (w 2020 roku jest to kwota 1300 zł brutto).

Zobacz też: http://www.intnet.pl/sprawozdanie-finansowe-do-krs/

Wyprawka dla noworodka w second handzie

0
Wyprawka dla noworodka w second handzie

Nie tylko dorośli czy też młodzież mogą znaleźć piękne, modne i niezniszczone ubrania w second handzie. Importerzy odzieży używanej skupiają się także na potrzebach matek, a w zasadzie ich dzieci, biorąc pod uwagę, że skompletowanie wyprawki w zwykłym sklepie jest niezwykle drogie.