Co jeśli nie możesz znaleźć pracy

Wraz z powstaniem społeczeństwa człowiek stał się istotą społeczną, naturalne instynkty zniknęły w tle. Kwestia jakości życia i ogólnie przetrwania jest nadal ostra, ale akcenty w tym zakresie nieco się zmieniły. Teraz zdrowiej jest wiedzieć, jak znaleźć dobrą pracę, a nie jak zabić mamuta i odświeżyć zwłoki bestii. Co zrobić, musisz pogodzić się ze zmieniającymi się warunkami życia.

Większość ludności jest nadal zatrudniona jako najemna siła robocza:

* Stały dzień roboczy, dziś zwykle wynosi 8 godzin.
* Ściśle regulowane wynagrodzenie ustalone przez pracodawcę.
* Tylko niewielka część efektywnej pracy pracownika jest opłacana. Reszta idzie jako zysk dla pracodawcy.
* Poziom wynagrodzenia jest tworzony na zasadzie rynkowej, w oparciu o stosunek podaży i popytu w regionie.

Takie warunki mogą wydawać się niesprawiedliwe, ale nawet kilkaset lat temu nasi przodkowie pracowali w znacznie gorszych warunkach. Poprawa nie nastąpiła dzięki życzliwości duchowej najemników, główną rolę odegrały ruchy socjalistyczne, które powstały w XIX wieku.

Własny biznes zawsze wiąże się z dodatkowym ryzykiem. Z drugiej strony poziom dochodów prywatnych przedsiębiorców i pracowników najemnych jest drastycznie inny, nie na korzyść tych ostatnich.

Prędzej czy później prawie każdy dobry specjalista myśli o otwarciu swojej firmy. Nie każdy ma dość wytrwałości i jakiejś „żyły” do prowadzenia działalności.

10 wskazówek, jak znaleźć dobrą pracę

1.Kompetentnie skomponuj CV. Próbki można znaleźć w sieci, opracowanie zajmie nie więcej niż godzinę, ale wtedy można je wykorzystać w każdej sytuacji.

2. Nie wstydź się wymieniać wszystkich swoich osiągnięć i nagród. Historię najlepiej kształtować od początku stażu pracy.

3. Wybierz miejsce do poszukiwania pracy. W przypadku braku przydatnych randek ludzie najczęściej ograniczają się do gazet i stron internetowych. Preferowana jest druga opcja, szczególnie jeśli chodzi o duże miasta.

4. Nie ograniczaj się do jednego regionu. Praca w Twoim mieście jest w porządku, ale w niezbyt prostych czasach dla kraju możesz szukać oferty pracy w sąsiednich regionach.

5. Stawiaj wymagania, które pasują do umiejętności. Umiesz robić najlepszą kawę na świecie-proś miliony. Naprawdę nic nie wiesz – nie zdziw się regularnymi odmowami z powodu zawyżonych ambicji.

6. Przygotuj się przed każdą rozmową kwalifikacyjną, nie tylko pod względem technicznym. Najprawdopodobniej będziesz musiał komunikować się z przedstawicielem działu kadr i ważniejsze jest, aby wywrzeć pozytywne wrażenie.

7. Obserwuj dress-code, wygląd nie jest ostatnią wartością podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

8. Szukaj informacji o przyszłym pracodawcy i obliczaj perspektywy. Nie tylko zrobisz wrażenie, ale będziesz w stanie zrozumieć, czy potrzebujesz tej pozycji.

9. Nawiąż profesjonalne znajomości. Znalezienie pustego miejsca w ten sposób jest znacznie łatwiejsze.

10. Bądź wysokiej klasy specjalistą w wąskiej dziedzinie. Kiedy będziesz potrzebować, znajdziesz się sam z dobrą ofertą.

Oferty pracy. Nie mogę znaleźć pracy: co robić? Depresja i przygnębienie

– Nie chodzi tylko o ekspansję terytorialną, sprawdź inne specjalności.
– Nie ograniczaj się do kilku CV dziennie, wysyłaj jak najwięcej.
– Obniż wymagania i być może zaoferują ci coś obiecującego.
– Zrób krótką przerwę. Być może szczególnie w tym momencie w jednym mieście po prostu nie ma interesujących wolnych miejsc pracy. Ale mogą się pojawić, nawet jutro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here