Co jest najważniejsze przy wybieraniu oprogramowania do firm

Trudno wyobrazić sobie współczesne przedsiębiorstwa bez systemów informatycznych. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że w wielu firmach korzystanie z nowoczesnego oprogramowania jest celem w samym w sobie, co niestety nie pozwala uzyskać maksymalnych korzyści.

Jak wybierać oprogramowanie do firm?

Zanim podejmie się decyzję o wdrożeniu określonego systemu informatycznego trzeba zastanowić się czy w firmie danej wielkości, która działa w wybranej branży jest to rozwiązania, które przyniesie korzyści. Każde wdrożenie nowego systemu to konieczność wprowadzenia wielu zmian, które powinny przynosić maksymalne korzyści. Gdy chce się skorzystać z oprogramowania erp warto decydować się na takie, które jest właściwe dla firmy. W mniejszych firmach nie musi być potrzebne decydowanie się na dedykowane programy. W dużych przedsiębiorstwach często lepiej postawić na indywidualnie przygotowany program niż na gotowe rozwiązanie, które będzie jedynie modyfikowane na potrzeby firmy.

Indywidualne decyzje

Każda decyzja o wdrożeniach programów informatycznych do firmy musi być podejmowana indywidualnie. Oznacza to, że nie warto kierować się modą panującą w wybranej branży. Nie warto również decydować się na każdego typu oprogramowanie dostępne na rynku. W ten sposób oprogramowanie erp może być wybrane, dlatego że jest niezbędne. Jeśli chce się mieć pewność czy oprogramowanie erp faktycznie jest przydatne warto zastanowić się, czy:
– w firmie występują częste błędy we współpracy pomiędzy działami
– utrudnione jest realizowanie powtarzalnych procesów
– praca wykonywana jest w oparciu o nieaktualne dane, obieg informacji jest nieefektywny.

Jaki program?

Gdy oceni się, że wdrożenie oprogramowania erp przyniesie korzyści wówczas konieczne jest zdecydowanie się na konkretny program. W tym względzie ważne jest postawienie na programy firm, które są w stanie zapewnić stabilny oraz elastyczny system. Na elastyczny system powinny się decydować przede wszystkim dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa. W takich firmach oprogramowanie erp będzie wymagało regularnych zmian wraz z szybkim rozwojem.Wiele mniejszych firm może postawić na gotowe rozwiązania, w których nie trzeba będzie dokonywać nawet nadmiernie dużej ilości modyfikacji. Warto szukać programów sprawdzonych oraz na dostępnych korzystnych warunkach licencyjnych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy BPSC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here