dofinansowanie na działalność gospodarczą
Fot. Pexels.com

Otwierając własne przedsiębiorstwo nie trzeba mieć wszystkich niezbędnych środków materialnych do jego prowadzenia. Obecnie istnieje wiele form dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Pozwoli to na zminimalizowanie ryzyka biznesu, a także na dobry start całego przedsięwzięcia. Sprawdź z jakich form wsparcia możesz skorzystać.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/dofinansowanie-na-rozpoczecie-dzialalnosci-gospodarczej/

Skąd pozyskać dofinansowanie na działalność gospodarczą?

Istnieje kilka sprawdzonych źródeł uzyskania dofinansowania na działalność gospodarczą. Warto także wyróżnić dwie główne opcje. Pierwsza z nich to uzyskanie bezzwrotnej kwoty, a druga to pożyczka na preferencyjnych warunkach, którą należy zwrócić.

Instytucje i źródła uzyskania dofinansowania na działalność gospodarczą:

  • Urząd Pracy,
  • podmioty dysponujące środkach z Unii Europejskiej,
  • crowdfunding,
  • fundusze Venture Capital,
  • fundusze Private Equity.

Dwa ostatnie rozwiązania są najlepsze dla już istniejących firm, które chcą rozbudować swoją działalność. Jednak taką opcję również warto rozważyć.

Dofinansowanie na działalność gospodarczą z urzędu pracy

Podmioty tego typu często mogą służyć jako najlepsze miejsce doradcze. Znają bardzo dobrze lokalny rynek, a także informacje o aktualnych dotacjach państwowych jak i tych z Unii Europejskiej.

Jedno z najczęściej oferowanych form finansowego wsparcia młodego przedsiębiorcy obwarowane jest kilka warunkami. Przede wszystkim o taką dotację na działalność gospodarczą mogą ubiegać się osoby zarejestrowane jako bezrobotne. Jest to warunek konieczny ponieważ środki przeznaczone są z funduszu przeciwdziałającego bezrobociu.

Informację o wszelkich warunkach jakie należy spełnić można uzyskać po kontakcie telefonicznym z Urzędem Pracy lub na stronie internetowej instytucji.

Startup

Jeśli masz innowacyjny pomysł warto rozważyć takie rozwiązanie. Niestety w przypadku Startup-u najczęściej dofinansowanie na działalność gospodarczą polega na przyznaniu pożyczki. Innym popularnym rozwiązaniem jest podzielenie się udziałami z inwestorem gotowym wpłacić na rzecz firmy niezbędna kwotę.

 

Praca we własnym przedsiębiorstwie może okazać się spełnieniem marzeń. Zadbanie o finanse firmy może się do tego przyczynić. Warto rozważyć różne opcje finansowania przedsięwzięcia i wybrać tą, która będzie najlepsza w danej sytuacji.

Zobacz też: http://www.intnet.pl/sart-up-czym-jest/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here