Internetowe sklepy, a kwestie GIODO

Każdy kto planuje uruchomić swój własny sklep internetowy, musi pamiętać o tym, że zgodnie z prawem, należy zarejestrować wszystkie bazy danych w GIODO. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak pracować z danymi osobowymi swoich klientów, aby móc zgodnie z prawem wykorzystać je do email marketingu.

Jak pokazują najnowsze statystyki w Polsce 89% sklepów internetowych korzysta z email marketingu, który jest w dzisiejszych czasach najskuteczniejszą i najprostszą formą promocji swoich towarów i usług. Dzięki e-mailingu możemy zdobyć wielu potencjalnych klientów i błyskawicznie prześcignąć swoich dotychczasowych konkurentów. Bez porządnej promocji w internecie, nawet najlepszy sklep internetowy nie odniesie sukcesu.

Aby korzystać z dobrodziejstwa e-marketingu, musimy posiadać profesjonalne bazy danych swoich klientów. Osoby, które odwidzą nasz sklep internetowy powinny mieć możliwość udzielenia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych.

Oprócz zgody naszych klientów na otrzymywanie wiadomości reklamowych, musimy również zarejestrować zbiór danych osobowych w GIODO. Na szczęście nie jest to wcale zadanie takie trudne, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Dzięki odpowiednim mechanizmom, możemy zarejestrować naszą bazę danych w kilka minut on-line bez potrzeby wychodzenia z domu. Oczywiście osoby, które preferują tradycyjne formy kontaktu, mogą zarejestrować bazę za pomocą zwykłego listu poleconego.

Najwięcej problemu stwarza natomiast przygotowanie dwóch dokumentów, które należy dołączyć w załączniku do wniosku. Pierwszym dokumentem jest “Polityka bezpieczeństwa informacji”, a drugim “Instrukcja zarządzania systemem informatycznym”.

Każdy kto prowadzi swój własny sklep internetowy, musi pamiętać o tym, aby zawsze przestrzegać o wszystkich obowiązkach, jaki nasz ustawodawca nakłada na właścicieli sklepów internetowych. Warto wspomnieć również o tym, że nieprzestrzeganie tych obowiązków może grozić nie tylko karami finansowymi, ale również więzieniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here