Jak wybrać dobry fotel fryzjerski

Okazuje się, że sam fach i wykształcenie fryzjerskie nie wystarczą, aby należycie obsługiwać klientów, którzy chcą zmienić swoją fryzurę i zadbać o włosy. Priorytetem, który bezwzględnie wpływa na opinię i wizerunek każdego salonu fryzjerskiego, jest jego odpowiednie wyposażenie. Szczególną uwagę należy zwrócić na fotel, na którym nierzadko kilka godzin spędzają osoby żądne metamorfozy. Co brać pod uwagę przy wyborze profesjonalnego fotela fryzjerskiego? Odpowiedzi znajdziesz poniżej. 

Fotel fryzjerski do wygodnej pracy 

Pamiętaj, że dobry fotel fryzjerski da nie tylko optymalny komfort klientom salonu, ale będzie również wspierał Twoją pracę. Uwagę należy zwracać nie tylko na wygodne siedzisko, trwałość czy łatwość utrzymania go w należytej czystości, chociaż są to oczywiście aspekty konieczne. Liczą się również dodatkowe funkcje, dzięki którym ergonomiczny fotel fryzjerski pozwala pracować przy zachowaniu odpowiedniej fachowości i wygody. 

Dobrze, jeśli fotel fryzjerski posiada regulację wysokości siedziska, dzięki czemu stylista fryzur może wpływać na dopasowanie wysokości pracy z nożyczkami wedle własnych potrzeb. Wysokość siedziska będzie miała znaczenie, patrząc na wysokość zawieszonego lustra, ale również pracę dłoni profesjonalisty. We pod uwagę, że fryzjer pracuje w pozycji stojącej, nie może zbyt długo się schylać ani trzymać rąk w nienaturalnej pozycji. 

Komfort dla klienta salonu fryzjerskiego 

Koloryzacja włosów trwa co najmniej kilka godzin, dlatego fotel fryzjerski powinien charakteryzować się wygodnym siedziskiem oraz oparciem. Dzięki temu czas spędzony w salonie nie będzie udręką, ale relaksem, a zadowolony klient wróci już niebawem na kolejne zabiegi. 

Fotel fryzjerski – aspekty praktyczne 

Nie ma wątpliwości, że to właśnie fotel fryzjerski jest elementem salonu fryzjerskiego, który jest intensywnie eksploatowany. Każdego dnia siada na nim co najmniej kilku klientów, którzy spędzają na nim po kilka godzin. 

Przy wyborze najlepszego fotela fryzjerskiego warto patrzeć na materiał obicia, jaki został wykorzystany. Świetnie sprawdzają się obicia ze skóry ekologicznej, które nie ulegają wycieraniu czy odbarwieniu i łatwo można utrzymać je w higienicznej czystości. Zwróć uwagę, że fotele fryzjerskie również powinny podlegać regularnej dezynfekcji. Te z materiału welurowego nie tylko trudno się czyści z włosów, ale trudno zachować ich konieczną sterylność. 

Fotele designerskie w salonie fryzjerskim 

Ponieważ fotel fryzjerski jest tylko podstawowym elementem wyposażenia salonu fryzjerskiego i zaraz obok myjki czy luster znajduje się w jego centralnym miejscu, warto uwzględnić także estetykę jego wyglądu. Nowoczesne fotele fryzjerskie cieszą się niebagatelną formą, chociaż ich siedziska są całkowicie wygodne. Co więcej, wybierać można kolory foteli tak, aby pasowały do całego wnętrza. Dodatkowe dekory mogą znaleźć się na tylnej części oparcia, która nie ma przecież wpływu na wygodę siedzenia, za to może stać się ozdobą całego salonu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here