Jak zbudować wartościową listę odbiorców?

Prowadząc profesjonalny sklep internetowy, warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby zbudować wartościową listę odbiorców, dzięki czemu poprawimy zainteresowanie swoimi towarami i usługami. Aby nasz sklep internetowy odniósł sukces musimy mieć nie tylko wspaniałą ofertę, dobrą reklamę, niskie ceny, ale również wyselekcjonowaną grupę odbiorców. Warto dbać nie tylko o posiadaną już grupę odbiorców, ale również o grupę naszych potencjalnych klientów.

W pierwszej kolejności bardzo ważne jest, aby rozsądnie zastanowić się jakie dane są nam tak naprawdę potrzebne i jak je sprawnie zbierać. Reguła jest bardzo prosta – im więcej danych będziemy mieć o naszych odbiorcach, tym lepiej dla nas. Dzięki dokładnym informacjom, będziemy wiedzieć jak skutecznie dopasować np. reklamy mailingowe do potrzeb i zainteresowań naszych odbiorców.

Najlepszym sposobem, aby zbierać dane o swoich potencjalnych klientach, jest użycie formularzy. Niestety jak pokazują najnowsze wyniki badań, im większy formularz, tym mniej osób go wypełnia, dlatego też należy przygotować taki formularz, który będzie zbierał dla nas wyłącznie najważniejsze dane. Najważniejsze jest, aby zdobyć imię oraz e-mail lub telefon, jeżeli prowadzimy marketing również przez telefon lub wiadomości SMS.

Osoby początkujące, które dopiero co uruchomiły swój sklep internetowy, bardzo często nie mają zielonego pojęcia, gdzie zbierać adresy e-mail. W dzisiejszych czasach adresy e-mail stały się tak cenne, jak PESEL, czy numer telefonu. Za pomocą skrzynek mailowych odbywa się nie tylko komunikacja zawodowa, ale również edukacyjna i prywatna. Coraz więcej ludzi zaczyna cenić sobie własny adres e-mail i nie pozostawia go gdzie popadnie. Niestety w sieci jest również masa sztucznych adresów e-mail, które są prawdziwą zmorą właścicieli sklepów internetowych.

Najprostszym sposobem na pozyskanie nowych odbiorców, jest oczywiście sam nasz sklep internetowy, albo strona firmowa. Każdy sklep online powinien mieć powyżej opisany formularz, albo możliwość zapisania się do newslettera. Formularz powinien być bardzo widoczny i co najważniejsze ma zachęcać klientów do wypełnienia go.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here