Banki oferują tak wiele usług i produktów, nieustannie poszerzając swoją ofertę, że łatwo wybrać ich aż kilka dla siebie. Coraz więcej mamy też usług niemal szytych na miarę, dla konkretnego klienta czy też przedstawiciela ściśle określonej grupy. A zatem – na jakie produkty bankowe Polacy decydują się najczęściej?

Wśród popularnych produktów od lat są lokaty, kredyty, leasingi, rachunki osobiste, a także konta i karty kredytowe. Do listy tej należy też dopisać m.in. rachunki oszczędnościowe, kredyty i fundusze inwestycyjne czy papiery wartościowe. W końcu sektor bankowy jest jednym z najprężniej się rozwijających, aby sprostać oczekiwaniom klientów i spełnić ich potrzeby.

Lokaty

Od wielu lat lokaty stanowią jeden z najpopularniejszych produktów bankowych. Co prawda jeszcze kilka lat temu można było liczyć na znacznie większy zysk niż obecnie, dlatego teraz wielu z nas decyduje się raczej na konta oszczędnościowe. Są one gorzej oprocentowane, ale nie ograniczają nam dostępu do naszych środków pieniężnych. Jednak lokaty nadal mają swoich zwolenników, gdyż banki przygotowują elastyczną ofertę – lokaty jednodniowe, nocne, walutowe, odnawialne itd.

Leasing

Polacy chętnie decydują się też na leasing – można w ten sposób użytkować m.in. samochód, komputer, drukarkę czy inny sprzęt, maszyny, nieruchomości itd. Nie wszyscy wiedzą, że przedmiotem leasingu może być też inny przedmiot niż auto. Leasing to umowa cywilnoprawna między leasingodawcą a leasingobiorcą.

Zwykle wiąże się z nim szereg korzyści, gdyż korzystający nie musi przeznaczać dużego kapitału na zakup przedmiotu, a ponadto może rozliczać VAT, co wiąże się z korzyściami podatkowymi. Jest kilka rodzajów leasingu – pośredni, bezpośredni, operacyjny, finansowy itd.

Konto osobiste

Obecnie konto w banku to niemal standard – decyduje się na niego coraz więcej osób. To jeden z podstawowych produktów bankowych – otrzymujemy na niego wynagrodzenie, możemy łatwo opłacić rachunki, dokonać przelewów, ratę kredytu itd. Właściwie każdy bank oferuje różne rodzaje kont i wybór wcale nie jest łatwy. Zależnie od tego, na czym najbardziej Ci zależy, uważnie porównaj różne oferty, a na pewno wybierzesz odpowiednie konto dla siebie. Czasami można bezpłatnie otrzymać produkty dodatkowe – np. roczne ubezpieczenie assistance.

Kredyty

Wraz z dynamicznym rozwojem gospodarczym coraz chętniej zaciągamy kredyty. To tak pojemna grupa produktów, że trudno krótko je scharakteryzować – do najczęściej wybieranych należą jednak kredyt hipoteczny, gotówkowy, samochodowy oraz konsolidacyjny. Umożliwiają one nam zakupy, na które nie moglibyśmy sobie pozwolić jeszcze przez wiele lat – mieszkania, domu, auta, wakacji itd. Chętnie korzystamy z kredytów, jeśli nasze własne środki finansowe nie są wystarczające.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here