Kiedy jest potrzebna kasa fiskalna w sklepie internetowym

Osoby, które chcą uruchomić własny sklep internetowy, powinny upewnić się, czy nie będą musiały zainwestować dodatkowo w kasę fiskalną, która jest wymagana do prowadzenia ich e-biznesu. Niektóre rodzaje sprzedaży w Internecie są objęte obowiązkiem ewidencjonowania, dlatego też niezbędna jest właśnie kasa fiskalna. Bardzo wiele osób, które nie są płatnikami VAT mylnie uważają, że nie muszą posiadać kasy fiskalnej. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, kiedy kasa fiskalna jest wymagana, a w jakich sytuacjach możemy z niej zrezygnować.

Rejestracja sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej nie jest wymagana przez te przedsiębiorstwa, które dokonują sprzedaży na rzecz firmy, instytucji oraz innych placówek, które prowadzą działalność gospodarczą. Kasy fiskalnej nie muszą nabywać również te firmy, które osiągają obrót ze sprzedaży mniejszy niż 20 000 zł (na rok). Dotyczy to wyłącznie obrotów ze sprzedaży na rzecz osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Kasa fiskalna jest również niepotrzebna, jeżeli prowadzimy sprzedaż wysyłkową przez internet i otrzymujemy zapłatę wyłącznie w formie bezgotówkowej. Osoby, które spełniają przynajmniej jeden z powyżej opisanych warunków nie muszą inwestować w kasę fiskalną.

Istnieją oczywiście i takie branże, gdzie kasa fiskalna jest koniecznością, a za jej brak mogą grozić nam poważne kary finansowe. Jeżeli chodzi o sklepy internetowe, to obowiązek prowadzenia ewidencji za pośrednictwem kas fiskalnych mają te podmioty, które prowadzą sprzedaż wyrobów tytoniowych, sprzętu fotograficznego wraz z całym wyposażeniem fotograficznym, dostawy biżuterii oraz dostawy sprzętu radiowego. Kasy fiskalne muszą posiadać również właściciele sklepów internetowych, którzy prowadzą sprzedaż części oraz akcesoriów do pojazdów silnikowych (z wyłączeniem motocykli).

Warto pamiętać również i o tym, że w naszym kraju prawo zmienia się bardzo często, dlatego też należy być na bieżąco ze wszystkimi zmianami, ponieważ może w pewnym czasie okazać się, że nasz sklep internetowy również wymagać będzie założenia kasy fiskalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here