Jedną z największych zalet sklepów internetowych są oczywiście niskie koszty jego prowadzenia, zwłaszcza jak porównamy koszty sklepów online z kosztami tradycyjnych sklepów internetowych. Miesięczne koszty prowadzenia sklepu internetowego mogą wynosić od kilkunastu złotych, do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, z jak dużym sklepem internetowym mamy do czynienia.

Jeżeli chodzi o koszta prowadzenia sklepu internetowego, to należy wspomnieć przede wszystkim o wynagrodzeniu dla pracowników, czynszu na biuro i magazyn, czy też o konieczności zakupu towaru na sprzedaż.

Koszty prowadzenia sklepu internetowego, to nic innego jak wszystkie koszty, które ponosimy w celu osiągnięcia przychodów. Najpopularniejszym przykładem kosztu prowadzenia działalności może okazać się np. zakup telefonu komórkowego lub komputera, bez których prowadzenie profesjonalnego sklepu internetowego jest praktycznie nie możliwe.

Prowadząc sklep internetowy musimy pamiętać o tym, że wszystkie koszty muszą być udokumentowane za pomocą rachunku lub faktury. Pamiętać należy również i o tym, że niektóre koszty podlegają bardzo często indywidualnej interpretacji urzędników, dlatego też nie wszystkie wydatki, będziemy mogli wliczyć w koszta prowadzenia działalności gospodarczej. Możemy wpisywać wyłącznie takie wydatki, które są bezpośrednio związane z prowadzoną działalnością.

Jeżeli dojdzie do kontroli skarbowej, to będziemy musieli udowodnić, że dany wydatek rzeczywiście służy prowadzeniu działalności. Nie można kupić np. komputera na firmę i oddać go dziecku do zabawy.

Jeżeli chodzi o sklepy internetowe, to w koszta możemy wliczyć sobie zakup domeny, hostingu, oprogramowania, czy też wydatki na zakup towarów handlowych. W koszta możemy wliczyć również opakowania i materiały, które wykorzystujemy do wysyłania paczek z zamówionym towarem. Warto pamiętać również o wszystkich wydatkach na ubezpieczenie towarów, transport oraz usługi kurierskie. W dzisiejszych czasach w koszty możemy wpisać również wydatki na meble biurowe oraz środki czystości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here