Drukowanie zaproszeń okolicznościowych to pewnego rodzaju tradycja, która jest prawdziwym wyrazem naszego szacunku do zapraszanych gości. Zupełnie inną wartość ma ustne zaproszenie znajomych, przyjaciół lub rodziny na jakąś ważną dla nas uroczystość, a zupełnie inną poprzez wręczenie im wyjątkowego zaproszenia.

W gruncie rzeczy zaproszenia okolicznościowe mają nie tylko zachęcić gości do przybycia na uroczystość, ale również pełnić rolę czysto informacyjną, czyli wskazującą datę, miejsce i godzinę imprezy. Czasami zawierają również inne ważne informacje, jak obowiązujący strój czy preferencje organizatorów odnośnie otrzymywanych prezentów. Zaproszenia to także pamiątka, którą większość gości zachowuje sobie na lata.

Idealne zaproszenie okolicznościowe – krok po kroku

Zlecając druk zaproszeń okolicznościowych, warto mieć na uwadze, jak różnorodną rolę będą pełnić. Należy uważnie wybierać każdy detal zaproszenia, począwszy od odpowiedniego papieru, poprzez grafikę, treść tekstu i jego czcionkę, aż po dodatkowe zdobienia.

Pierwszym krokiem podczas przygotowywania zaproszenia powinno być ustalenie ogólnej koncepcji. W dzisiejszych czasach organizując jakąś ważną uroczystości, warto wybrać tzw. motyw przewodni, który będzie przewijał się nie tylko w zaproszeniach, ale również w wystroju sali, stylistyce winietek czy dekoracji stołów. Motywem przewodnim nie musi być jakaś postać czy grafika. Może nim być na przykład kolorystyka czy konkretny rodzaj kwiatów. Możliwości jest wiele.

Po ustaleniu koncepcji należy przejść do wyboru papieru. Musi pasować do stylu imprezy. Do wyboru mamy różne gramatury, jednak warto wiedzieć, że wybór najtańszej opcji, czyli najniższej gramatury nie jest właściwym rozwiązaniem. Zaproszenia należą do tzw. pism oficjalnych, dlatego powinny być wykonane na odpowiednio dobrym papierze. Profesjonalne drukarnie polecają papiery od gramatury 250g/m2, charakteryzujące się optymalnym poziomem sztywności. Wbrew pozorom, nie warto decydować się na możliwie największą gramaturę, szczególnie jeśli planujemy wydrukować zaproszenia składane lub pokryte z obu stron folią. W takim przypadku gramatura 350g/m2 będzie maksymalną zalecaną.

Warto zamówić druk zaproszeń okolicznościowych w doświadczonej drukarni (np. JKB Print). Wtedy możemy liczyć na pomoc pracowników w doborze odpowiedniego papieru. Sprawdź ofertę drukarni na stronie https://www.jkbprint.pl/zaproszenia

Gramatura to nie jedyna rzecz, którą trzeba wybrać odnośnie papieru. Istnieją też pewne rodzaje papierów, jak kredowy czy niepowlekany, które będą miały równie duży wpływ na efekt. Konkretny wybór należy dostosować do koncepcji zaproszenia. Przy prostych i minimalistycznych zaleca się papier offsetowy. Natomiast papier powlekany, czyli kredowy zaleca się do zaproszeń posiadających sporą ilość grafiki lub wyraźne, kolorowe tło. Klienci decydujący się na taki rodzaj papieru muszą również określić, czy wolą wersję błyszczącą czy matową. W tej kwestii powinni się kierować tylko swoimi upodobaniami. Chcesz wiedzieć więcej o technikach i urządzeniach drukujących? Koniecznie wejdź tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here