Najpopularniejsze certyfikaty ISO

Stosowanie systemów zarządzania organizacją zgodnych z normami ISO jest bardzo popularną praktyką na całym świecie. Do tej pory sam tylko system zarządzania jakością wprowadziło już ponad milion podmiotów. Certyfikacja ma wiele zalet dla przedsiębiorstwa.

Dzięki niej firmy zyskują sprawdzone systemy zarządzania, usprawniają swoje działanie i maksymalizują zyski. Wprowadzanie norm to także sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji. Takie działania są doceniane zarówno przez klientów i kontrahentów, a także samych pracowników. Poniżej prezentujemy krótkie opisy norm, które są najczęściej wdrażane w Polsce. A więcej o certyfikacji można przeczytać na stronie: http://www.bureauveritas.pl/   

System zarządzania jakością

ISO 9001 to norma odpowiadająca za system zarządzania jakością. Jest to najpopularniejszy system nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. SZJ można wdrożyć w każdej organizacji niezależnie od jej wielkości, lokalizacji, czy branży. ISO 9001 to system bazowy dla zintegrowanego systemu zarządzania, który coraz chętniej wybierają polscy przedsiębiorcy. Wdrażając wiele spójnych ze sobą norm jednocześnie można zaoszczędzić wiele czasu, pieniędzy oraz wysiłku na wprowadzenie niezbędnych zmian w firmie.

System zarządzania środowiskowego

Jest to kolejna uniwersalna norma, którą można wprowadzić w każdej organizacji. Dzięki certyfikacji z zakresu normy 14001 firmy zmniejszają swój negatywny wpływ na środowisko naturalne. Wdrożenie SZŚ pozwala na ograniczenie zapotrzebowania na energię oraz wodę. Ten system pomaga także w zminimalizowaniu ilości „produkowanych” przez przedsiębiorstwo odpadów. Dzięki tej normie nie tylko dbamy o naturę, ale także możemy oszczędzić wiele na rachunkach.

System zarządzania bezpieczeństwem informacji

Zasady dotyczące zabezpieczania danych zawarte są w normie 27001.  W dzisiejszych czasach firmy coraz większą uwagę zwracają na zapobieganie wyciekom oraz nieuprawnionemu użyciu informacji. System ten pomaga także w zapewnieniu integralności oraz zabezpieczeniu dostępu do danych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here