Obiekty konferencyjne powstają w naszym kraju jak grzyby po deszczu. Zapotrzebowanie na miejsca,w których można zorganizować duże konferencje, szkolenia, spotkania firmowe wciąż rośnie.

 Po okresie zapaści na tym rynku i upadku niestety wielu firm szkoleniowych rynek ten uspokoił się i ustabilizował. 

Chociaż czas pokazał, że budowa obiektów tylko i wyłącznie jako centrów konferencyjnych była dość ryzykowna i to właśnie właściciele tych powierzchni są najbardziej narażeni na wahania rynku. Ze skutkami większej podaży na popytem, najlepiej radzą sobie obiekty wielofunkcyjne. Sale konferencyjne, profesjonalnie przygotowane nawet do organizacji bardzo dużych spotkań, posiadają już uniwersytety, hale sportowe, hotele. W organizacji mniejszych konferencji najlepiej radzą sobie hotele konferencyjne. Nad innymi obiektami posiadają tę przewagę, że w jednym budynku oferują wszystkie usługi. Posiadają dobrze wyposażone sale konferencyjne o gabarytach, które można przystosować każdorazowo do ilości uczestników, oferują noclegi i oczywiście profesjonalny catering. A niektóre z nich posiadają nawet profesjonalną scenę z widownią, nagłośnieniem koncertowym i pełną ochroną wymaganą przez ustawę. 

W takich obiektach organizacja konferencji to czysta przyjemność, zwłaszcza, że najczęściej pracuje tam personel już przeszkolony. Duże międzynarodowe konferencje wymagają już jednak specjalnych obiektów konferencyjnych umożliwiających choćby tłumaczenia symultaniczne. Tego rodzaju konferencje organizuje się najczęściej w nowoczesnych obiektach sportowo widowiskowych, budowanych od razu z myślą o przyszłych tego rodzaju imprezach. W takim obiekcie jest wszystko: wspólna powierzchnia gromadząca wszystkich uczestników, sale szkoleniowe i sale konferencyjne mniejsze skupiające uczestników poszczególnych paneli czy nieformalnych spotkań. A po zakończeniu konferencji obiekt wraca do swoich podstawowych funkcji.

W dobrej sytuacji są również nowoczesne obiekty uniwersyteckie, które z natury rzeczy wyposażone są w akcesoria z myślą o organizacji w nich konferencji i szkoleń. Typowa pionowa widownia, sale o różnej ilości miejsc, sprzęt audio-video, system do tłumaczenia symultanicznego tworzą doskonałe warunki dla firm zajmujących się szkoleniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here