Powstające w Chinach centra technologiczne tworzą ogromny popyt

Chiny starają się o dominację w dziedzinie technologii na świecie, co jest realizowane w nowych, rozwijających się ośrodkach, przyciągających największe talenty zarówno lokalne, jak i zagraniczne. Po Szanghaju, który niegdyś był postrzegany jako wiodące chińskie miasto technologiczne, dynamicznie rozwijają się nowe centra innowacji i rozwoju. Na północy, w pobliżu Pekinu, znajdują się Tianjin i Dalian. A na południu, Guangzhou i Shenzhen.

Chiny mają plany, wielkie plany

Wczesne chińskie przedsięwzięcia technologiczne były często naśladowanymi wersjami zachodnich sukcesów: eBay i Amazon (Alibaba), AOL i Facebook (Tencent) oraz Google (Baidu). Teraz „superaplikacje”, takie jak WeChat firmy Tencent i Alipay firmy Alibaba, odwróciły bieg wydarzeń, wprowadzając funkcje, które amerykańskie firmy starają się powielać.

Dzięki inicjatywom takim jak Made in China 2025 i Cyfrowy Jedwabny Szlak, Chiny traktują priorytetowo wysiłki zmierzające do stania się globalnym supermocarstwem technologicznym. Te wielkie plany stworzyły apetyt na około 4 miliony absolwentów każdego roku.

Przyciąganie najzdolniejszych nowych talentów technologicznych

Młode, wschodzące miasta technologiczne z ich demografią zorientowaną na młodzież są silnym magnesem dla tych, którzy chcą szybkiej ścieżki kariery połączonej z tętniącym życiem stylem życia. W południowej części Greater Bay Area plany współpracy pomiędzy Guangzhou i Shenzhen, położone blisko Hongkongu, mają na celu stworzenie ośrodka technologicznego, który mógłby konkurować z amerykańską Doliną Krzemową. Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź https://techpolska.pl/ .

Ich szybko rozwijające się gospodarki przyciągają również największe firmy technologiczne w Chinach – w Shenzhen swoje siedziby mają rodzime jednorożce, takie jak Tencent i Huawei. Takie prężnie działające firmy są kluczowym czynnikiem przyciągającym absolwentów, którzy oceniają możliwość nauki i rozwoju w tych środowiskach jako swój czynnik motywujący nr 1.

Jak to jest mieszkać w: Shenzhen?

Do końca lat 70-tych Shenzhen było małym miasteczkiem rybackim graniczącym z Hong Kongiem, w którym mieszkało mniej niż 300 000 osób. W 1979 roku rząd chiński postanowił rozpocząć eksperyment i ogłosił Shenzhen pierwszą w kraju Specjalną Strefą Ekonomiczną. 40 lat później „chińska Dolina Krzemowa” stała się ośrodkiem postępu naukowego i technologicznego, a giganci z branży zaawansowanych technologii, tacy jak Tencent, BGI, BYD, ZTE i Huawei, uczynili z Shenzhen swój dom. Miasto ma teraz panoramę poprzecinaną drapaczami chmur i populację liczącą ponad 13 milionów mieszkańców.

Większość tego wzrostu pochodzi głównie od nowych, młodych pracowników, a życie w tej nowoczesnej metropolii toczy się szybko i jest ekscytujące. Mieszkańcy korzystają z ogromnej różnorodności zajęć i wydarzeń, w tym sportu, muzyki, kultury i życia nocnego. Czyste powietrze, wspaniała pogoda przez cały rok (i łatwy dostęp do plaży). Wybierz się na szybką wycieczkę do Hong Kongu, oddalonego o zaledwie 15 minut jazdy koleją szybkobieżną. Więcej o Chinach i Shenzhen dowiesz się na https://techpolska.pl/  . Shenzhen to tygiel dla ambitnych i kreatywnych umysłów – przejażdżka kolejką górską pełna zabawy i przygód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here