Nowoczesne podejście do zarządzania firmą wymaga doceniania lojalnych klientów nie tylko atrakcyjniejszymi cenami usług czy towarów, ale również okresowymi prezentami, np. z okazji urodzin firmy, Świąt Bożego Narodzenia czy nowego roku. Wśród ciekawych propozycji prezentów biznesowych można wymienić: karty podarunkowe, gadżety firmowe czy stylowe akcesoria do biura.

Prezenty biznesowe są dobrym sposobem na to, by docenić swoich klientów. Należy przy tym pamiętać, że prezenty o wartości 100 zł są opodatkowane.

Karty podarunkowe

Prezenty dla klientów można wręczać z okazji, m.in. urodzin firmy, Świąt Bożego Narodzenia, nowego roku. Mogą one stanowić również podziękowanie za zamówienie o rekordowej wartości. Prezenty te bardzo dobrze wpływają na wizerunek firmy oraz umacniają więzi biznesowe. Jedną z propozycji na prezent dla klientów są karty podarunkowe, np. na usługi lub artykuły danego przedsiębiorstwa. Jednakże nie muszą one bezpośrednio wiązać się z firmą. Dobrą opcją jest zakup vouchera na skok ze spadochronem, jazdę za kierownicą Ferrari, szkolenie barmańskie czy wyprawę na quadach. 

Gadżety firmowe

Upominek dla klienta może być połączony z bezpośrednią formą promocji firmy. Do każdego zamówienia można dołączać gadżety z logiem firmy: długopisy, notatniki, breloczki, smycze do kluczy, pendrive czy etui na telefon. Z okazji nowego roku klientom można podarować również kalendarz – książkowy lub ścienny.  Profesjonalne gadżety reklamowe pozwalają na dotarcie do szerokiego grona odbiorców stosunkowo tanim kosztem.

Stylowe akcesoria do biura

Inspirującym pomysłem prezentowym dla stałego klienta są również stylowe akcesoria do biura, np. organizery na dokumenty, przyborniki, lampki wieszaki na prasę, pokrowce na tablet, torby na laptopa. Takie akcesoria kojarzą się z profesjonalizmem i dbałością o wizerunek firmy. Dzięki nim klient będzie mógł w odpowiednim momencie przypomnieć sobie o firmie.

Kosze upominkowe

Wśród prezentowych propozycji dla stałych klientów nie może również zabraknąć koszów upominkowych, które mogą być dowolnie skomponowane. W takim koszu powinna znaleźć się najwyższej jakości kawa i herbata, butelka dobrego alkoholu, a także pudełko czekoladek. Zamiast kosza można postawić na eleganckie, drewniane pudełko prezentowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here