Regulamin sklepu internetowego

Każdy sklep internetowy powinien mieć swój własny regulamin, który powinien udzielać odpowiedzi na wszystkie pytania związane bezpośrednio z prowadzeniem sprzedaży przez Internet. Regulamin sklepu, to w chwili obecnej najlepsze miejsce, w którym właściciele sklepów mogą uregulować wszystkie kwestie prawne i opisać obowiązki zarówno sprzedawcy jak i klientów.

Zgodnie z obecnymi przepisami regulaminy sklepów internetowych, mają za zadanie nie tylko zabezpieczyć interesy sprzedawcy, przed ewentualnymi pozwami, ale mają równie poprawić wiarygodność i wzbudzić zaufanie, co oczywiście ma olbrzymi wpływ na sprzedaż. Przygotowanie profesjonalne regulaminu nie jest jednak zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się wielu osobom, na pierwszy rzut oka. Na szczęście na naszym rynku są profesjonalne firmy, które za niewielką opłatą pomogą nam przygotować profesjonalny regulamin. W razie jakiś problemów, warto skontaktować się również z prawnikiem, który specjalizuje się w sprawach internetowych i podpowie nam, czy nasz regulamin nie zawiera żadnych niedozwolonych klauzur i co najważniejsze, czy niczego mu nie brakuje.

Jeżeli prowadzimy sprzedaż w sieci, to musimy spełniać kilka wymogów informacyjnych wobec naszych potencjalnych klientów. Wszystkie obowiązki narzucane przez ustawodawców, zawarte są oczywiście w odpowiednich przepisach.

Jeżeli chodzi o sklepy internetowe to należy zapoznać się bardzo dokładnie z następującymi ustawami:
– ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta
– ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz.U. Nr 101, poz. 926 ze zm.
– ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.);
– kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 r. (Dz.U. Nr 16, poz. 93 ze zm.);

Profesjonalny regulamin sklepu internetowego jest tak naprawdę bardzo istotnym elementem jakim jest sam sklep internetowy, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby przygotować go od a do z, jak najlepiej tylko się da. Dobry regulamin zadba nie tylko o nasze bezpieczeństwo, ale jak wcześniej zostało wspomniane wzmocni naszą wiarygodność w oczach potencjalnych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here