Internet

Każda prędkość, która wynosi 200 Mb / s lub więcej, jest uważana za „szybką”. Wszystko, co jest osiąga albo przekracza 1000 Mb / s, jest uważane za gigabitową prędkość internetu. Są to pakiety usług premium i często są dostępne tylko w niektórych obszarach, w których dostawcy usług mają sieci skonfigurowane w celu utrzymania tych prędkości.

Jednak większość gospodarstw domowych nie wymaga takiej szybkości. Zwykle te prędkości są zarezerwowane dla firm lub sieci o dużym natężeniu ruchu, takich jak kampusy uniwersyteckie. Szybkość, której twoje gospodarstwo domowe faktycznie potrzebuje, jest prawdopodobnie mniejsza niż myślisz. Większość współczesnych gospodarstw domowych potrzebuje łącza o przepustowości 25 Mb / s. Oczywiście zawsze są inne czynniki, które wpływają na twoją decyzję, a twoje indywidualne potrzeby zawsze powinny być brane pod uwagę w pierwszej kolejności. Może to być największy czynnik wpływający na zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na przepustowość łącza internetowego.

Jeśli jesteś zapalonym graczem lub masz dzieci, które biorą udział w meczach gier online, minimalna prędkość, jaką powinieneś mieć, to 4-8 Mb / s. Ma to na celu uniknięcie opóźnień, spadku liczby klatek na sekundę i awarii podczas sesji gier. Jeśli to możliwe, zalecamy dowolne miejsce od 10 do 25 Mb / s, aby zapewnić płynną rozgrywkę, która nie wpłynie na inne urządzenia w domu próbujące jednocześnie korzystać z Internetu. Prędkości przesyłania strumieniowego. Najbardziej frustrującym aspektem przesyłania strumieniowego jest buforowanie. Może zrujnować wieczór filmowy i doprowadzić do nudy podczas kwarantanny w domu. Zalecamy co najmniej 3 do 4 Mb / s do przesyłania strumieniowego wideo w standardowej rozdzielczości, 5 do 8 Mb / s do przesyłania strumieniowego wideo w wysokiej rozdzielczości i co najmniej 25 Mb / s do przesyłania strumieniowego filmów Ultra HD 4K. Szybkość przeglądania sieci i mediów społecznościowych

Przeglądanie stron internetowych i przewijanie mediów społecznościowych nie wymaga dużej przepustowości w sieci. Zalecamy w dowolnym momencie od 1 do 10 Mb / s dla tych czynności.
Praca z domu to nowy zestaw wyzwań dla sieci domowej. Od wideokonferencji po transmisję strumieniową, zadania WFH wymagają czegoś więcej niż standardowe użytkowanie – zwłaszcza gdy rodzina ma dzieci i innych użytkowników o dużej przepustowości, którzy jednocześnie zajmują się Internetem.

Do pracy z domu zalecamy co najmniej 40 Mb / s. Wykorzystywana przepustowość jest znacznie większa w przypadku przesyłania dużych plików, wideokonferencji, przesyłania strumieniowego, wysyłania e-maili, programów komputerowych i nie tylko.

Jeśli nadal nie masz pewności, czego potrzebujesz, możesz skorzystać z tego kalkulatora, aby określić minimalną prędkość internetu, jaką powinieneś mieć w swoim gospodarstwie domowym.
Nie tylko prędkość: wskazówki, jak poprawić wrażenia z sieci Wi-Fi

Istnieje kilka opcji, jeśli chodzi o naprawienie prędkości Internetu, gdy wyniki testu prędkości Wi-Fi nie są zgodne z oczekiwaniami. Najłatwiejszą i prawdopodobnie pierwszą opcją do zbadania jest po prostu przeniesienie routera do scentralizowanej lokalizacji w domu. Jeśli nie jest to możliwe lub już próbowałeś, możesz kupić w domu przedłużacze Wi-Fi lub urządzenia sieciowe typu mesh, które pomogą w usuwaniu martwych stref. Na koniec możesz skontaktować się ze swoim dostawcą usług internetowych i ulepszyć usługę do bardziej odpowiadającej Twoim potrzebom.
Podsumowując, to jaką prędkość internetu będziesz potrzebował zależy w głównej mierze od tego gdzie i jak masz zamiar tego internetu używać. Jeżeli prowadzisz firmę oraz zastanawiasz się jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie, nie musisz się martwić, poniewż odpowiedź jest bardzo prosta. W trosce o dobry Internet powinieneś zainwestować swoje pieniądze w internet światłowodowy dla firm Kraków od ith.eu. Jeżeli chodzi o kraków światłowód posiada wielu sprawdzonych i rekomendowanych specjalistów zajmujących się tymi usługami.

Więcej: https://ith.eu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here