Obraz – to właśnie on przyciąga naszą uwagę najbardziej. Nawet bardzo interesujący post bez dodatku w postaci grafiki lub filmu nie odniesie takiego sukcesu jak dobre zdjęcie czy video z krótkim opisem. Jesteśmy wzrokowcami i fakt ten wykorzystuje coraz więcej firm, nawet na Facebooku.

Zuckerberg wie jak najlepiej zarabiać na swoim portalu. Pozwolił na tworzenie reklam, które przynoszą zyski nie tylko firmom, które promują się na Facebooku, ale także jemu samemu. Formatów reklamowych jest wiele: zdjęcia, karuzele, pokazy slajdów i oczywiście filmy. To właśnie te ostatnie cieszą się bardzo dużą popularnością.

Przygotuj się

W większości użytkownicy nie przepadają za zbyt długimi filmikami. Szczególnie Ci, którzy używają urządzeń mobilnych. Ciężko jest przykuć ich uwagę na dłużej, dlatego Facebook preferuje video trwające maksymalnie 15 sekund. Tworząc krótką produkcję możesz być niemal pewny, że potencjalny klient obejrzy ją do końca. Im krótszy filmik tym lepszy współczynnik ukończenia emisji, a przecież właśnie o to nam chodzi. Przez tę chwilę, kiedy uda nam się zaciekawić użytkownika powinniśmy mu w ciekawy sposób zaprezentować nasz produkt/ usługę i zachęcić do działania. Możemy do tego wykorzystać przyciski Call to Action. Stworzenie odpowiedniej reklamy można oddać w ręce profesjonalistów. Wiele agencji, takich jak adnext.pl doskonale wie jaka reklama najszybciej doprowadzi do konwersji.

Wykorzystaj influencer’a

Ludzie kształtujące opinię w mediach społecznościach najczęściej mają grono oddanych fanów. Wybierz taką osobę, której grupa docelowa jest związana z twoją. Umieszczenie video firmy na jej stronie pomoże zwiększyć sprzedaż i z pewnością wpłynie na rozpoznawalność twojej marki. Influencer marketing jest co raz częściej wykorzystywany, ponieważ oddziałuje na duże grupy osób i gwarantuje osiągnięcie zamierzonych celów.

Zacznij zarabiać

Głównym założeniem każdej reklamy, jest zwiększenie rozpoznawalności firmy a co za tym idzie zwiększenie jej zysków. Jeśli dobrze przygotujesz się do działania, stworzone video nie będzie zbyt długie, a prezentowane treści przyciągną uwagę odbiorców możesz liczyć na sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here