zabawy dziecięce nawiązujące do wędkowania

Rybki, łowienie rybek, wędkowanie, wszystkie te gry to kultowe pozycje. Każdy z nas na pewno zna chociaż jedną z tych gier zręcznościowych dla dzieci. Nie tylko dzieci je uwielbiają, dorośli również. W sklepach znajdziemy różnego rodzaju gry, które są oparte na łowieniu rybek i zachęcaniu maluchów do rozwijania pasji wędkowania.

Rybki na magnesy – o co chodzi w wędkowaniu?

Rybki na magnesy jest to gra zręcznościowa, która oparta jest na wędkowaniu. Ta gra jest przeznaczona dla dzieci starszych i młodszych, ale takich które ukończyły 3 lata. Gra tego typu może występować w różnych wersjach. Najprostszy rodzaj gry, to taki który posiada basen, w którym znajdują się kolorowe rybki. Wokół tego basenu znajdziemy koszyki na ryby i stanowiska na wędki, które są odczepiane.

Zestaw dla najmłodszych fanów wędkarstwa może obejmować tylko jedno stanowisko łowieckie albo kilka. Im dana gra posiada więcej stanowisk, tym większa ilość dzieci może w nią grać. Aby wygrać należy złowić jak największą ilość rybek, które znajdują się w basenie. W wędkach i rybkach znajduje się magnes, za pomocą którego łowimy rybki.

Wędkowanie - jakie zabawki dla dzieci?

Wędkowanie dla dzieci – zalety zabawy

Jeżeli chodzi o korzyści płynąć z grania w tego rodzaju gry, na pewno możemy zaliczyć rozwój zręczności oraz zdolności manualnych dziecka. Poprzez łowienie rybek maluch ćwiczy refleks i uczy się cierpliwości. Dodatkowo dziecko uczy się umiejętności skupienia uwagi oraz koncentracji. Ćwiczenia, które się wykonuje podczas łowienia pozwalają wyrobić precyzję oraz prawidłowe ruchy.

Obok wyżej wymienionych korzyści, nie możemy zapomnieć o tym, że łowienie rybek jest świetną formą zabawy, zwłaszcza jeżeli gramy w kilka osób. Dlatego warto podczas zakupu rozważyć wybór większego zestawu, który zapewnia więcej niż jedno stanowisko.

Wspólna gra z rówieśnikami sprawia, że dzieci spędzają miło czas, a dodatkowo nawiązują bliższe relacje z innymi. Uczą się zdrowej rywalizacji, postępowania według zasad, jak cieszyć się z wygranej, a jak pogodzić z porażką.

Przeczytaj też: http://www.intnet.pl/tablice-i-akcesoria-dla-dzieci-ktora-bedzie-najlepsza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here