Co warto wiedzieć o oknach aluminiowych?

Niegdyś okna aluminiowe znajdowały swoje zastosowanie przede wszystkim w budownictwie komercyjnym oraz instytucjonalnym. Obecnie, ze względu na swoją funkcjonalność i użyteczność zaczęto stosowanie ich w mieszkaniowym budownictwie jednorodzinnym. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych informacji na temat tego typu okien.

Gdzie stosuje się okna wykonane z aluminium?

Tak jak wcześniej zostało powiedziane okna aluminiowe znajdują swoje zastosowanie wśród dużych inwestorów, jednak od jakiegoś czasu cieszą się sporym zainteresowaniem w budownictwie jednorodzinnym. Wyżej wspomniane są montowane między innymi w biurowcach, hotelach, klinikach oraz galeriach handlowych.

Czym charakteryzują się okna aluminiowe?

Dzięki temu, że aluminium jest podatne na formowanie, okna wykonywane z tego materiału mogą przybierać dowolny kształt. W związku z tym istnieje możliwość ich wykonania zgodnie z preferencjami zamawiającego. Ponadto aluminium to niezwykle wytrzymały materiał, a co za tym idzie, można z niego wytwarzać wąskie profile okienne oraz duże i szerokie ramy.

Okienne profile aluminiowe możemy podzielić na ziemne i ciepłe. Te pierwsze, ze względu na swoją słabą termoizolacyjność sprawdzą się przede wszystkim w obiektach komercyjnych oraz użyteczności publicznej. Profile ciepłe z kolei świetnie sprawdzą się w budownictwie mieszkalnym, a wszystko przez wzgląd na dobrą termoizolację. Warto wiedzieć również, że okna aluminiowe nie są podatne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, w związku z czym są wytrzymałe oraz trwałe.

Z czego wynika wygoda stosowania okien aluminiowych?

Przede wszystkim z tego, że można je dostosować praktycznie do każdego rodzaju otworów okiennych. W związku z powyższym świetnie sprawdzą się zarówno w budownictwie klasycznym, jak i tym nastawionym na innowacyjność. Takie udogodnienie jest spowodowane głównie tym, że aluminium to niezwykle plastyczny materiał.

Ważnym jest również fakt, że okna wykonane z aluminium są niezwykle estetyczne. Co ważne można w nich umieszczać szkło laminowane oraz hartowane, gdyż są one po prostu bezpieczne. Funkcjonalność i wytrzymałość – to najlepsze określenia dla tego rodzaju okien. W związku z czym jeżeli wahamy się, czy wykorzystać je w budowie swojego domu, to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here