Odkurzacz wodny dla alergików

0
2545

Odkurzacz wodny dla alergików – Jedna z metod  na sprawne pozbycie się części bakterii oraz alergenów z powierzchni mieszkalnych.

Źródłem alergenów są najczęściej kurz, pyłki roślin, wilgoć, pleśń, sierść zwierząt. Roztocza kurzu idealnie rozprzestrzeniają się we wnętrzach naszych domów. Są obecne w dywanach, pościeli, książkach, pluszakach, odzieży, zasłonach.

Niewidoczne dla naszych oczu mnożą się bardzo szybko, a ich odchody stanowią główną przyczynę ludzkich dolegliwości. Dlatego bardzo istotne jest dobranie odpowiedniego sprzętu służącego do codziennych porządków, dbania o jakość, w tym odpowiednie nawilżenie wdychanego powietrza.

Antyalergiczny odkurzacz

Odkurzacz wodny w domu alergika poza priorytetową funkcją porządkową doskonale nadaje się do niszczenia roztoczy, szkodliwych pyłków i topienia kurzu. Niezmiernie ważnym przy wyborze odpowiedniego urządzenia jest sprawdzenie klasy reemisji kurzu. Informację taką znajdziemy na etykiecie energetycznej.

Powinna to być klasa najwyższa tj. klasa A. Odkurzacze posiadające filtry wodne, zasysają zanieczyszczone powietrze, oczyszczają je za pomocą wody, a następnie poprzez filtry wychodzące oczyszczone powietrze jest emitowane na zewnątrz. Tutaj możemy użyć aromatyzowanych olejków o wybranym świeżym zapachu, który będzie obecny w wydmuchiwanym powietrzu.

Odkurzacz antyalergiczny na roztocza

Przy wyborze odpowiedniego odkurzacza wodnego, obok filtra wodnego istotne jest oczywiście wyposażenie w zmywalny filtr HEPA, najlepiej H13 i H14. Mikroskopijne włókna szklane lub poliprepylenowe  pochłaniają kurz i zawarte w nim szkodliwe drobnoustroje.

Niektóre odkurzacze wodne posiadają dodatkowo filtry: węglowy, piankowy czy siatkowy. Usprawniają one w jeszcze większym stopniu jakość sprzątania. Oczyszczone w ten sposób powietrze pozbawione jest przykrych towarzyszących zwykłemu odkurzaniu zapachów, wolne od szkodliwego kurzu i pyłków.

Odkurzacz antyalergiczny wodny

Przy wyborze odkurzacza wodnego, bardzo istotne jest określenie zakresu jego funkcji. Jak wiadomo, im więcej funkcji, tym więcej możliwości walki z zanieczyszczeniami i drobnoustrojami, ale co za tym idzie – rośnie również cena urządzenia. Za pomocą odkurzacza wodnego możemy sprawnie czyścić, prać różnego rodzaju powierzchnie: podłogi, parkiety, linoleum, panele, dywany, tapicerki, fotele, kanapy. Odkurzacz taki może być wyposażony w zdolność usuwania błota oraz pochłaniania wody.

Odkurzacz bezworkowy wodny

Mobilność danego urządzenia, to również istotna cecha. Dlatego należy zwrócić uwagę na obrotowe, nierysujące powierzchni kółka.

W przypadku, gdy w domu obecne są zwierzątka, elementami niezbędnymi w wyposażeniu odkurzacza są odpowiednie końcówki, w tym turbo i  elektroszczotka. Tutaj istotna będzie również moc i siła ssania danego urządzenia.

Odkurzacz wodny bezworkowy

Odkurzacze wodne obowiązkowo, każdorazowo wymagają opróżniania pojemnika z wody dokładnego czyszczenia go pod bieżącą wodą , ale także osuszania rur i zbiorników by zapobiec pojawianiu się na skutek wilgoci glonów, czy grzybów. Dlatego najlepiej, gdy dany pojemnik nie posiada zakamarków, czyszczenie przebiega łatwiej i sprawniej.

Niedopuszczalnym jest pozostawienie brudnej wody  pojemniku. Większy pojemnik gwarantuje też posprzątanie większej powierzchni domu przy jednym napełnieniu wodą, bez konieczności zmiany w trakcie jednego sprzątania. Należy tu zwrócić uwagę na większy rozmiar odkurzacz wodnego w porównaniu z tradycyjnymi odkurzaczami. Odkurzacz wodny może być dodatkowo wyposażony w worek, wybór rodzaju sprzątania zależy wtedy od użytkownika.

Roztocza odkurzacz

Ceny odkurzaczy wodnych faktycznie zależą od ilości możliwych do wykonania za ich pomocą czynności porządkowych Oscylują w granicach od kilkuset złotych( w przypadku odkurzaczy pozbawionych funkcji prania), do kwot ponad 1000zł. i oczywiście wyżej.

To kupujący musi dokładnie rozważyć prze zakupem jaki zakres możliwości odkurzacza będzie mu potrzebny. Dla alergików najważniejsza jest oczywiście wysoka jakość filtrów: wodnego oraz Hepa i ewentualnie wspomnianych wyżej filtrów dodatkowych. To właśnie one stanowią gwarancję komfortu oddychania świeżym, pozbawionym kurzu, zawartych w nim alergenów powietrzem.

Źródło: https://www.rainbowodkurzacze.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here