Aplikacje internetowe w technologii Laravel – dlaczego warto?

0
2678

Jednym z najbardziej popularnych ostatnio frameworków PHP używanych do tworzenia aplikacji internetowych na całym świecie jest Laravel. Pierwsza jego wersja powstała w 2011 roku, a obecnie jest to jeden z bezpieczniejszych frameworków, który należy do tych z rodzaju open source. Dlaczego Laravel jest tak popularny i z jakich powodów warto wykorzystać go podczas tworzenia aplikacji internetowych? Poniżej wymieniamy kilka powodów.

Laravel oferuje niezawodne bezpieczeństwo

Na bezpieczeństwo korzystania z Laravela wpływa fakt, iż posiada on jeden z najnowocześniejszych systemów uwierzytelniania. Każde żądanie i wyszukiwanie jest odporne na nieautoryzowaną penetracje, co zapobiega dostępowi niepożądanym osobom do chronionych treści. Laravel cechuje również ograniczanie możliwości wystąpienia ataków komputerowych, które wynikają z luk w zabezpieczeniach jak np. nieodpowiednie filtrowanie czy niedostateczne typowanie. Framework, aby minimalizować tego typu zagrożenia stosuje PHP Data Objects oraz wiązanie parametrów, ograniczając w ten sposób zmienną żądania do zapytań SQL. Dzięki temu dane użytkownika są chronione. Trzecim czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo Laravel jest wyposażenie w systemy chroniące przed atakami CSRF oraz XSS, co ogranicza możliwości niepowołanym osobom do tworzenia żądań dostępu.

Prosty interfejs i niskie koszty

Laravel umożliwia tworzenie łatwej w użyciu, wielojęzycznej, wydajnej i bezpiecznej aplikacji bez nadmiernych kosztów i wysiłku. Framework ten wykorzystuje zasadę ponownego wykorzystania kodu, dzięki czemu webdeveloperzy są w stanie użyć istniejące już moduły, co oszczędza czas na ukończenie projektu, a tym samym zmniejszy jego koszty. Sama struktura Laravel jest elastyczna, dzięki czemu można uzyskać dostęp
do niestandardowego interfejsu użytkownika i opracować aplikację wielojęzyczną.

Kreator zapytań do bazy danych

W Laravel istnieje wygodny sposób tworzenia zapytań do bazy danych dzięki kreatorowi zapytań. Zawiera on wiele funkcji pomocniczych, które mogą zostać wykorzystane do filtrowania danych, a następnie złożone zapytania mogą zostać zaimplementowane przy użyciu sprzężeń w Laravel. Składnia konstruktora zapytań Laravela jest łatwa do zrozumienia i sprawia, że pisanie zapytań do bazy danych jest intuicyjne.

Większość aplikacji biznesowych preferuje rozwiązania biznesowe w Laravel, ponieważ zapewniają wyjątkową prostotę i ułatwiają kodowanie aplikacji. Laravel umożliwia programistom tworzenie aplikacji opartych na mikro-usługach, dzięki czemu każdy komponent może być transformowany i aktualizowany niezależnie. Oczywiście, istnieją inne frameworki PHP typu open source, które umożliwiają dostawcom oprogramowania szybsze wykonywanie aplikacji internetowych o wysokiej wydajności oraz zachęcają firmy do zmniejszania kosztów opracowywania oprogramowania. Jednak czynnikiem, który zachęca do korzystania z frameworka Laravel, są jego funkcje, obejmujące dedykowanego menedżera zależności, separację kodów, modułowe pakowanie, usługi routingu, testy jednostkowe i wiele sposobów na zwiększenie relacyjnych baz danych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here